Релігійна громада РПЦ в Україні (раніше – УПЦ МП) не має жодних юридичних підстав, які б передбачали її перебування у приміщенні Свято-Успенського храму, який було збудовано на гроші мера Кропивницького і який той закликав передати ПЦУ.
Про це СBNews поінформували у прес-службі головного територіального управління юстиції області з посиланням на керівника відомства Вадима Гуцула, передає РІСУ.
Крім того, на своїй сторінці у Facebook Вадим Гуцул повідомив, що ключовим моментом в цій ситуації є право власності. Храм перебуває у власності громадської організації “Єлисаветградське православне товариство”.
“У Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців і громадських формувань вказано, що засновниками громадської організації “Єлисаветрадське православне товариство” є Олександр Мосін, Андрій Райкович (мер міста, – ред.), Галина Райкович та Наталія Щербина”, – написав він.
Саме засновники та представники керівного органу мають право приймати рішення щодо передачі храму в користування тій чи іншій релігійній організації. За даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, прав користування чи передачі в оренду культової споруди зареєстровано не було.
Вадим Гуцул зазначив, що представники релігійної організації “Релігійна громада (парафія) на честь Успіння Пресвятої Богородиці Кіровоградської єпархії Української Православної Церкви”, ймовірно, користувалися приміщення храму за усною домовленістю із засновниками без юридичних підстав.
“Скандальні заяви щодо незаконності передачі храму до Православної Церкви України є абсолютно безпідставними. Більш того, вирішальне слово в цій історії мають саме члени “Єлисаветградського православного товариства”, а не прихожани парафії, священники чи представники єпархії”, – заявив начальник головного територіального управління юстиції області.
Нагадаємо, міський голова Кропивницького Андрій Райкович, за чиї гроші збудований храм Успіння Пресвятої Богородиці (Свято-Успенський), закликав прихожан перейти до Православної Церкви України і передати їй храм.