Суд відмовив настоятелю храму РПЦ в Україні (раніше УПЦ МП) села Оленівка Чернігівської області в задоволенні позову до сільського голови про переведення храму до ПЦУ. А на Волині місцева єпархія РПЦ У скаржиться на бездіяльність прокурора, повідомляє “Релігія в Україні” з посиланням на Взгляд і прес-службу Волинської єпархії РПЦ У.
6 березня Борзнянський районний суд Чернігівської області розглянув справу про перехід громади села Оленівка в Православну Церкву України і відмовився визнати ці дії протизаконними. Про це йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті суду.
Настоятель храму Олександр Гладиш звернувся до суду для “припинення дії, яка порушує закон” про перехід релігійної громади села Оленівка в ПЦУ.
Своє рішення судді мотивують тим, що позовні вимоги настоятеля храму Олександра Гладиша, звернені до глави сільради Кривця “як до фізичної особи”, а суд дійшов висновку, що “в спірних правовідносинах Кривець виступав не як пересічний громадянин, а як посадова особа органу місцевого самоврядування – голова села Оленівка”. Тому позов Олександра Гладиша був поданий до “неналежного відповідача”.
Своєю чергою 24 березня сайт Волинської єпархії РПЦ У повідомив, що 22 лютого 2019 року в Луцькому міськрайонному суді розглядали скаргу священика РПЦ У Олександра Шмигаля щодо бездіяльності прокурора Волинської області, до якого священнослужитель звернувся із заявою про низку кримінальних правопорушень, вчинених стосовно його громади в селі Кульчин Ківерцівського району.
“Заява була подана правоохоронцям ще 12 лютого 2019 року. Скарга заявника до суду стосувалась невнесення прокурором Волинської області відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо правопорушень, котрі передбачаються: статтею 161 КК України (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками); статтею 178 КК України (Пошкодження релігійних споруд чи культових будинків); статтею 179 КК України (Незаконне утримування, осквернення або знищення релігійних святинь); статтею 180 КК України (Перешкоджання здійсненню релігійного обряду); статтею 295 КК України (Заклики до вчинення дій, що загрожують громадському порядку); статтею 296 КК України (Хуліганство); статтею 341 КК України (Захоплення державних або громадських будівель чи споруд); статтею 356 КК України (Самоуправство); статтею 364 КК України (Зловживання владою або службовим становищем); статтею 365 КК України (Перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу). Скаргу священика Олександра Шмигаля суд задовільнив, відповідно прокурор або інші службовці зобов’язані внести дані по заяві скаржника до ЄРДР”, — йдеться у повідомленні прес-службі.