В Україні вводять в обіг срібну монету “Мгарський Спасо-Преображенський монастир” номіналом 10 грн.

Про це повідомляє РІСУ з посиланням на сайт НБУ.

Мгарський Спасо-Преображенський монастир заснований 1619 року на мальовничому узвишші правого берега річки Сула поблизу села Мгар, неподалік від міста Лубни. Він завжди відігравав важливу роль у духовному житті України, зазначили у Нацбанку.

“Тут було засноване православне церковне братство, а завдяки твердій позиції в боротьбі проти розширення унії на українських землях монастир швидко набув популярності і підтримки серед козацтва”, – йдеться у повідомленні.

Прикрасою монастирського комплексу є Спасо-Преображенський собор – один із визначних зразків архітектури доби українського бароко, споруджений наприкінці ХVII ст. коштом гетьманів Івана Самойловича та Івана Мазепи.

“Храм вражає своєю ліпниною, що має виразний рослинний характер”, – додали у НБУ.

На аверсі монети розміщено: угорі – малий Державний Герб України, ліворуч від якого напис “Національний”, праворуч – “банк України”; на дзеркальному тлі – стилізовану композицію: фігури козака (ліворуч) та монаха (праворуч), фрагменти барокового ліплення (угорі та внизу); у центрі зазначено номінал – 10/ гривень та рік карбування монети 2019.

На реверсі монети розміщено панорамну композицію ансамблю споруд монастиря; написи: “Мгарський Спасо-Преображенський монастир” (угорі по колу) та “400 років” (унизу); угорі ліворуч та внизу праворуч – декоративні барокові елементи з рослинним орнаментом.

Над монетою працювали художники Кузьмін Олександр і Скоблікова Марія та скульптори Атаманчук Володимир й Іваненко Святослав.

Тираж монети складає 2,5 тисяч штук, роздрібна ціна – 914 грн.

Comments are closed.