У Будинку митрополита, що на території Національного заповідника “Софія Київська”, під головуванням Блаженнійшого митрополита Київського і всієї України Епіфанія, розпочалося чергове засідання Священного Синоду Православної Церкви України.

Про це 24 травня повідомляє прес-служба Київської митрополії ПЦУ.

Також було опубліковане перше фото з засідання. На ньому видно, зокрема, що почесний Патріарх Філарет знову вбрався у патріарший куколь, який зняв кілька днів тому під час зустрічі з представниками Вселенського Патріархату.

Синод, окрім Предстоятеля, складають постійні члени: Святійший Патріарх Філарет, митрополит Львівський Макарій і митрополит Вінницький і Барський Симеон, а також тимчасові: митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, архієпископ Донецький і Маріупольський Сергій, архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, архієпископ Чернівецький і Хотинський Герман, архієпископ Вишгородський Агапіт та єпископ Дніпровський і Криворізький Симеон.

Нагадаємо, раніше митрополит Епіфаній заявив, що на Синоді обговорюватиметься загальний стан справ у ПЦУ. Також він не відкидає, що, “можливо, буде дано оцінку тим діям, які до цього часу були здійснені”. Очевидно йтиметься про нещодавні заяви владики Філарета про необхідність зміни Статуту ПЦУ.

Як повідомлялось раніше, почесний Патріарх Філарет скликав у Володимирський собор колишніх священнослужителів УПЦ КП для вшанування священномученика Макарія та дружньої бесіди. Запрошення на молитву владика Філарет розіслав на бланку Київського Патріархатуусім єпископам, крім митрополита Епіфанія. Після розголосу у ЗМІ, він також запросив і Предстоятеля ПЦУ Епіфанія, який і не планував брати участь у святкуванні через запланований візит до Маріуполя.

Також почесний Патріарх Філарет розкритикував нинішній Статут ПЦУ і заявив, що Київський Патріархат досі існує. “Дружню бесіду” з ієрархами у Володимирському соборі, на яку 14 травня приїхало лише 4 єпископи колишньої УПЦ КП з понад 40, низка оглядачів називають спробою владики Філарета відродити та очолити УПЦ КП і таким чином розколоти ПЦУ.

Пізніше Філарет виступив із  заявою, в якій підтвердив тезу про існування Київського Патріархату і заявив, що ліквідувати його може тільки Помісний Собор. У заяві Філарет виклав свої умови: Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній несе відповідальність за зовнішнє представництво УПЦ, а Патріарх (тобто він, Філарет) відповідає за внутрішнє церковне життя в Україні. Предстоятель нічого не робить всередині Церкви без згоди Патріарха. Патріарх головує на засіданнях Священного Синоду і на Соборах ПЦУ.

У відповідь на це очільник ПЦУ митрополит Епіфаній заявив: “ПЦУ ніколи вже не повернеться до старої моделі управління, як того вимагає Філарет”. Тиск і ультиматуми, які ставить перед ним Філарет, митрополит Епіфаній розцінює, як “приниження Предстоятеля Церкви, бо вони несумісні зі Статутом ПЦУ і Томосом”.

22 травня Філарет мав зустріч із представниками Вселенського Патріархату, на якій він просив передати Варфоломію вдячність за Томос. Проте вже наступного дня, 23 травня, було опубліковане інтерв’ю Філарета із заявою про несамостійність ПЦУ, в якому він, зокрема, назвав три умови Томосу, які не збирається виконувати.

Comments are closed.