26 травня кафедральний храм Предстоятеля Православної Церкви України – Свято-Михайлівський Золотоверхий собор – відзначив 19-ту річницю свого відновлення.

З цієї нагоди Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній очолив Божественну літургію, повідомляє прес-служба Київської митрополії ПЦУ.

Його Блаженству співслужили митрополит Гальський Еммануїл, митрополит Львівський Макарій, митрополит Адріанупольський Амфілохій, митрополит Вінницький і Барський Симеон, митрополит Миколаївський і Богоявленський Володимир, митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський Антоній, митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, архієпископ Вишгородський Агапіт, єпископ Володимир-Волинський і Турійський Матфей, єпископ Дніпровський і Криворізький Симеон, єпископ Тернопільський і Теребовлянський Павло, єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан, єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій, єпископ Херсонський і Каховський Борис, єпископ Одеський і Балтський Павло, єпископ Васильківський Лаврентій, єпископ Шепетівський Адріан, єпископ Білогородський Іоан, представники монастирів Афону, всечесна братія монастиря та викладачі Київської православної богословської академії.

Зведений у 1108-1113 роках онуком Ярослава Мудрого, князем Святополком-Михаїлом, Золотоверхий монастир мав особливе значення для киян, адже був збудований на честь архістратига Михаїла, небесного покровителя Києва. У XVI столітті він вважався одним із найбагатших і найкрасивіших храмів та був одним із найвідвідуваніших серед паломників. У XVII-XVIII століттях він став центром відновленої Київської митрополії.

Проте у ХХ столітті Михайлівський Золотоверхий собор, який пережив татаро-монгольські та інші чужинські набіги, не встояв перед більшовицькою навалою. Радянська влада монастир закрила, 1934 року постановила знести, а у серпні 1937 року – висадила собор у повітря.

На початку 90-х років перший Патріарх Української Церкви Мстислав (Скрипник) та Олесь Гончар заговорили про необхідність відродження цього форпосту православної віри. 1995 року відбудова Михайлівського Золотоверхого монастиря стала загальнодержавним пріоритетом, 1998-го відновили дзвіницю монастиря, через два роки – був освячений і відновлений собор.

Сьогодні головний кафедральний храм Православної Церкви України – Свято-Михайлівський Золотоверхий собор – відзначає…

Опубліковано Православна Церква України Субота, 25 травня 2019 р.

Так, зруйнована радянською владою святиня українського народу знову воскресла і сьогодні дарує вірянам силу Божої благодаті, а також захист у непрості моменти вже сучасного життя.

“Згадаймо сумні події 2013 року, коли дзвони Михайлівського Золотоверхого монастиря вперше за вісім століть били у набат. Тоді наш собор став прихистком для киян під час силового розгону Євромайдану”, – нагадали на сторінці ПЦУ у Facebook.

Духовенство та студенти Київської православної богословської академії допомагали пораненим, носили медикаменти та гарячі напої, у трапезному храмі святого апостола і євангелиста Іоана Богослова був облаштований імпровізований шпиталь, а в самому соборі люди спали і лікувалися, ставили крапельниці.

У серпні 2015 року на мурах Михайлівського Золотоверхого монастиря з’явилася “Стіна пам’яті полеглих за Україну”.

Свято-Михайлівський Золотоверхий монастир став не просто храмом з цеглинок, а Домом Божим, втіленням справжньої Божественної любові, яка проявляється в любові до ближніх. Його двері завжди відкриті для кожного.

“Ми пам’ятаємо, шануємо, молимося та просимо Божого благословення для всіх українців. А також запрошуємо у головний кафедральний храм єдиної помісної Православної Церкви України побачити, почути і відчути усю красу цієї святині, яка донесла цей дух заступництва і благодаті крізь віки”, – додали у прес-службі ПЦУ.

Comments are closed.