У Православній церкві України основною богослужбовою мовою є українська, але національні меншини можуть використовувати в своїх громадах ту мову, яка є для них рідною і зрозумілою.

Про це в інтерв’ю Укрінформу сказав предстоятель ПЦУ митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

“Так, як в державі є державна мова українська, так само в нашій Церкві основною богослужбовою мовою є українська мова. А інші національні меншини можуть використовувати в своїх громадах ту мову, яка є для них рідною і зрозумілою. Так, нещодавно ми навіть рукоположили архієрея для грекомовних парафій. Є багато в Україні греків, які збираються на службу і можуть молитися своєю зрозумілою мовою в нашій Помісній українській православній церкві. Це зараз стосується і питання румуномовних парафій, які розміщуються на Буковині”, – сказав владика.

Він розповів, що у складі Румунської православної церкви є парафії, які моляться українською мовою, вони складають україномовний вікаріат.

За словами Предстоятеля, в української Церкви є бажання в майбутньому також створити вікаріат Української православної церкви для румуномовних парафій, таких налічується близько 150-ти на Буковині.

Митрополит наголосив, що вікаріат – складова тієї Церкви, на території якої вони канонічно розташовані, але мова богослужіння їхня, у даному разі – румунська.

“Якщо ми дійдемо згоди, домовимося з Румунською православною церквою, то ми будемо підтримувати таку модель. Зараз є парафії, які переходять до нас і просять зберегти їм слов’янську мову, і ми не створюємо для них перепон у цьому. Але проповідь у них буде українською мовою. Наприклад, у таких парафіях читання Євангелія може звершуватися українською мовою і паралельно слов’янською мовою попервах, а з часом, вже в майбутньому, громада поступово буде українізуватися”, – пояснив Предстоятель ПЦУ.

Повний текст інтерв’ю з Митрополитом Київським і всієї України Епіфанієм читайте за посиланням.

Comments are closed.