Предстоятель ПЦУ Епіфаній під час візиту до Черкащини 4 липня побував у Свято-Іллінському родинному храмі-усипальниці Богдана Хмельницького села Суботів Чигиринського району.

Також митрополит Київський оглянув археологічні розкопки, які ведуться на місці поховання гетьмана. повідомляє прес-служба Черкаської єпархії.

Іллінська церква була збудована 1653 року за наказом Богдана Хмельницького. Це була родова церква-усипальниця. Історія свідчить, що тут 1657 року було поховано славного гетьмана України Богдана Хмельницького. Його поховання знаходилося справа від вівтаря церкви. Археологічні дослідження 1970-х років показали, що ані труни, ані тіла Хмельницького на місці поховання вже немає, а ґрунт був неодноразово перекопаний.

  • Митрополит Епіфаній у Свято-Іллінському храмі Богдана Хмельницького

Водночас цьогорічні дослідження археологів за допомогою геолокаційних засобів показали, що на глибині, яка перевищує всі попередні розкопки, було виявлено наявність підземної споруди, яка, ймовірно, може бути таємним склепінням, де поховано великого гетьмана України.

Також в цей день митрополит Епіфаній разом із митрополитом Черкаським і Чигиринським Іоаном та духовенством Черкаської єпархії у селі Суботові оглянули приміщення, яке благодійники передали у власність Православної Церкви України для заснування тут монастиря на честь святого пророка Іллі.

Comments are closed.