2 липня офіційний сайт РПЦ в Україні (УПЦ МП) поширив новину “Кінот Святої Гори звернувся до МЗС Греції з вимогою захистити Афон від провокацій українських розкольників”, в якій надав читачам неповну інформацію з приводу події, чим ввів читачів в оману.

Подібна практика інформування про події, пов’язані з ПЦУ, стала традиційною на сайті РПЦвУ, повідомляє кореспондент порталу “Релігія в Україні”.

З посиланням на грецьке інформаційне агентство “Romfea” сайт РПЦвУ пише, що “Кінот Святої Гори Афон звернувся до міністра закордонних справ Греції Джорджа Катругалоса з рішучим протестом у зв’язку з візитом делегації новоствореної ПЦУ на Святу Гору”.

Йдеться про делегацію ПЦУ на чолі з митрополитом Михайлом Зінкевичем — вона перебувала на Афоні у квітні 2019 року, де серед іншого сфотографувалася з прапорами України і заспівала національний гімн. Така практика поширена серед паломників — у мережі Інтернет можна знайти багато світлин з Афону, на яких паломники розгортають прапори своїх країн, долучаючи таким чином ідентичність свого народу до цього молитовного місця. Проте це не схвалюється ченцями Афону, які вбачають у таких акціях привнесення світського духу на молитовний півострів.

 

Серби встановили прапор Сербії і “Новоросії” на Афоні

“Така дія цього “митрополита”, — цитує сайт РПЦвУ грецьку публікацію, хоча в її оригіналі лапок немає, — є порушенням статті 184 Конституції Афона “Всі моральні, релігійні, церковні, соціальні, націоналістичні і будь-які інші види пропагандистських дій на Святій Горі категорично заборонені”.

Далі сайт РПЦвУ пише, що така поведінка делегації ПЦУ, на переконання Кіноту, “несумісна з ісіхастичним, духовним і священним характером нашої Святої Землі та її тисячолітньою традицією, створює небезпечний прецедент для повторення таких дій будь-якою стороною та розпалення націоналістичних конфліктів у них; повністю суперечить Статуту Святої Гори”, у зв’язку з чим Кінот “закликав Міністерство закордонних справ Греції вжити необхідних заходів і запобігти подібному в майбутньому, аби зберегти недоторканість Святої Гори Афон”.

Таким чином, звернення афонітів було подано у новині як таке, що стосувалося винятково ПЦУ, причому як “розкольницької” структури.

Проте 4 липня виконавчий директор в БФ “Православний спадок України на Святій Горі Афон” Андрій Ус оприлюднив свій коментар з цього приводу, в якому зазначив, що насправді це звернення представників Афону до міністра було присвячено не лише акції ПЦУ, а загалом діям багатьох паломників, зокрема і з РПЦ. Андрій Ус пише, що з переліку порушень паломниками громадського порядку на Афоні висмикнули уривок про паломників ПЦУ і почали його активно тиражувати, тоді як “зі слів афонітов, у листі йшлося не тільки про поведінку прочан ПЦУ, а й інших, які поводяться також: росіян, сербів, молдаван, румунів…”.

Субъективное наблюдениеО письме Священного Кинота Министру иностранных дел ГрецииМожет получится разогнать туман и…

Опубліковано Андрієм Усом Четвер, 4 липня 2019 р.

Андрій Ус назвав поширену у православних ЗМІ новину “перекрученою і однобокою”. На фото, які він додав до свого коментаря, видно, як віряни Московського Патріархату розгортають на Афоні прапори “Донецької народної республіки” та інших незаконних угруповань.

Попри це, сайт РПЦвУ так і не виправив свою новину. Характерно, що у лютому 2019 року сайт РПЦвУ також викривив позицію офіційного Афона щодо ПЦУ, а у червні 2019 року дезінформував про необхідність брати від РПЦвУ довідки всім українцям, які їдуть на Афон.

Нагадаємо, що під час чергового паломицтва на Афон у червні 2019 року клірики ПЦУ співслужили братії монастиря Ксенофонт і причащалися в монастирі Пантократор.

Comments are closed.