Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній 20 липня здійснив архіпастирський візит до села Карапиші Миронівського району Київської області.
Його Блаженство очолив урочисту Божественну літургію у співслужінні настоятеля та місцевого духовенства у Свято-Михайлівському храмі, який перед Пасхою приєднався до єдиної помісної Православної Церкви України.
Про це повідомляє прес-служба ПЦУ.
За богослужінням настоятель храму протоієрей Сергій Кошелюк за ревне служіння Церкві був удостоєний чергової священничої нагороди – права носіння хреста з прикрасами.
Після звершення Божественної літургії Предстоятель звернувся до парафіян із першосвятительським словом.
“Ми дякуємо Богові за всі ті благодіяння, які Він звершував і буде звершувати в нашому житті, бо ми настільки багато сподобляємося дарів від Бога, що забуваємо дякувати за них Йому і вважаємо це своїми досягненнями”, – сказав Блаженнійший владика.
Він зауважив, що нещодавно українці отримали яскравий приклад того, як Господь чує нас та виконує прохання.
“Наприкінці минулого року і на початку цього року ми пережили справді історичну подію – за нашими молитвами Господь подарував нам той довгоочікуваний дар свободи і незалежності нашої визнаної Української Православної Церкви, який наш народ очікував тривалий час”, – наголосив Предстоятель.
Митрополит Епіфаній підкреслив, що ми маємо славну історію та глибоке коріння, й це треба пам’ятати.
“28 липня цього року ми будемо святкувати 1031-шу річницю з того часу, як наш народ був охрещений, сподобився прийняти віру православну. Із того часу започаткована наша помісна Українська Православна Церква. Якщо ми заглибимося в історію, то побачимо, що на цих теренах проповідував ще святий апостол Андрій Першозваний.
Отже, ми маємо з вами славну історію, ми маємо глибоке коріння, яке не треба забувати. Це коріння дає нам можливість того, що ми маємо сьогодні вже визнану помісну Православну Церкву України. Це – великий дар, який ми можемо порівняти з актом проголошення незалежності Української держави. Якщо б ми з вами не володіли незалежністю держави, то в цій державі не могла б постати єдина Українська Православна Церква”, – підсумував Митрополит Епіфаній.
Довідка
Свято-Михайлівський храм освячував Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Володимир (Сабодан). Громада ще 10 років тому вирішила приєднатися до Української Православної Церкви, і лише в цьому році перед Пасхою їхнє бажання стало можливим шляхом приєднання до єдиної помісної Православної Церкви України.