Російська Церква в Україні (РПЦвУ, раніше – УПЦ МП) не збирається так просто віддавати храм у селі Грінченкове Сумської області, де релігійна громада 19 вересня ухвалила рішення про перехід до ПЦУ.

Відповідну заяву 24 вересня опублікувала Сумська єпархія РПЦвУ, передає пресслужба РПЦвУ,

У заяві, зокрема, йдеться про “спростування повідомлень у ЗМІ про зміну юрисдикції” вказаної релігійної громади.

У Сумській єпархії Російської Церкви запевняють, що збори відбулись, але рішення нібито було ухвалене інакше – лишитися під юрисдикцією РПЦвУ.

“Загальні збори названої громади прийняли рішення і надалі перебувати у лоні Української Православної Церкви під омофором Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія та Високопреосвященнішого митрополита Сумського і Охтирського Євлогія, про що складено протокол зборів”, – йдеться у повідомленні РПЦвУ.

  • Як повідомляла раніше Сумська єпархія ПЦУ, 19 вересня релігійна громада у селі Грінченкове на загальних зборах прийняла рішення разом з храмом увійти до складу Православної Церкви України.
  • Процес переходу громад з-під юрисдикції РПЦвУ до ПЦУ дещо сповільнився, однак не зупинився. На створеній журналістами мапі позначені всі парафії, які визначилися з приналежністю до ПЦУ.
  • Своєю чергою в РПЦвУ не дуже тішаться, коли віряни йдуть від них до Української Церкви разом із храмами, тож вдаються до різноманітних заходів для утримання майна у своїх руках. Часто справа доходить до залучення міцних чоловіків, які ладні влаштувати не тільки скандал, а й бійку. А часом до рукоприкладства вдаються навіть священники.

Comments are closed.