Рішення вінницького суду, яким за реєстрацію громад ПЦУ було відсторонено від роботи чиновника Вінницької ОДА Ігоря Салецького, викликало чималий ажіотаж у суспільстві.
Керівник департаменту з питань релігій Міністерства культури України Андрій Юраш пояснив у своєму Facebook, що зараз відбувається. “Дуже дивні та абсолютно алогічні за своїм змістом події розгортаються зараз на Вінничині”, – зазначає Юраш.
Наводимо його допис, опублікований у Facebook, повністю:
“Ігор Салецький здійснив державну реєстрацію більш як 30-ти переходів громад з УПЦ МП до ПЦУ. Але перехід двох громад – сіл Велика Косниця та Лука-Мелешківська – дуже не сподобався опонентам цього об‘єктивного церковного руху – самовизначення, яке абсолютно законно відбувається відповідно до ст. 8 Закону Про Свободу совісті та релігійні організації.
Дуже промовистою є ситуація у селі Лука-Мелешківська. Там 415 членів релігійноі громади (є відповідний протокол) провели збори, де підтримали процес переходу. Місцевий настоятель не погодився із думкою абсолютної більшості власної ж громади і провів інші збори, під час яких за рішення залишитися в структурі УПЦ МП проголосувало 15 членів тієї ж релігійноі громади (було складено інший альтернативний протокол).
Тобто, співвідношення тих, хто хоче змін, і тих, хто прагне залишитись у підпорядкуванні старого церковного центру (в УПЦ МП) виглядає як 27 до 1-го. Коли ж взяти тих, хто визнав свою належність до релігійноі громади і взяв участь у визначенні її подальшої долі, то виходить, що менше 4% віруючих виступили проти зміни юрисдикції: автоматично, що 96% віруючих – за перехід до ПЦУ.
У цій ситуації абсолютно логічно, що місцевий репрезентант Держави, уповноважений на виконання відповідних функцій, – Ігор Салецький, зареєстрував і зафіксував відповідне рішення релігійноі спільноти: Закон при цьому вимагає лише дві третини голосів (67%), аби рішення про зміну підпорядкованості було легітимним.
Тобто, дії керівника обласного Управління не просто логічні, але й цілком відповідні до Законодавства (відсоток членів релігійної громади, які є необхідний для реєстрації факту зміни юрисдикції, є вищим за мінімальний показник майже на 30 пунктів – замість потрібних 67% де факто є 96%). Отож, питання до всіх, до місцевої поліції та суду зокрема: то хто порушує Закон і вчиняє несправедливо?”