У рамках візиту до США Предстоятель ПЦУ провів у Вашингтоні низку зустрічей з конгресменами і сенаторами, повідомляє пресслужба ПЦУ.
Так, 22 жовтня митрополит Епіфаній зустрівся з членом Палати представників Конгресу США від 12-го виборчого округу штату Флорида Гасом Біліракісом. Конгресмен належить до Ордену святого апостола Андрія і носить титул архонта Вселенського Патріархату. Нагородою саме цього Ордену за захист прав людини — “Athenagoras Human Rights Award” — був відзначений Блаженнійший Митрополит Епіфаній 19 жовтня.
Біліракіс привітав всю повноту Православної Церкви України з нещодавнім визнанням Елладською Церквою, а Предстоятеля ПЦУ з отриманням високої нагороди “Athenagoras Human Rights Award”. Під час зустрічі Його Блаженство обговорив з конгресменом питання свободи віросповідання в Україні зокрема та в світі загалом, розповівши про переслідування, яких зазнають громади ПЦУ на окупованих Росією територіях – у Криму і окремих районах Донбасу.
Того ж дня Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній зустрівся з сенатором від штату Вісконсин, республіканцем Роном Джонсоном. Пан Джонсон очолює Комітет Сенату США з питань внутрішньої безпеки та урядових відносин та Підкомітет з питань Європи і регіонального співробітництва у сфері безпеки Комітету закордонних справ Сенату. Він відомий своєю послідовною підтримкою України, особливо у питанні захисту від збройної агресії Російської Федерації.
Предстоятель Православної Церкви України подякував Рону Джонсону за підтримку українського народу в боротьбі за його права і свободи, особливо перед обличчям російської гібридної агресії.
В свою чергу Рон Джонсон, який неодноразово бував в Україні, підтвердив незмінність своєї позиції: “Ми підтримуємо прагнення українського народу до свободи”.
23 жовтня одразу після зустрічі з держсекретарем США Майклом Помпео Предстоятель ПЦУ Епіфаній зустрівся із заступником помічника держсекретаря Джорджем Кентом, який відповідає у Держдепартаменті США за регіон України, Молдови, Білорусі, Грузії, Вірменії та Азербайджану. Раніше, в 2015-2018 рр., він був заступником глави місії в Києві.
Кент добре обізнаний з актуальною політичною, соціальною та релігійною ситуацією в нашій країні. Під час зустрічі він цікавився справою становлення єдиної помісної Православної Церкви України, переходів парафій та труднощів, що супроводжують цей процес. Митрополит Епіфаній розповів Кенту, що проросійські сили постійно здійснюють як внутрішній, так і зовнішній тиск на ПЦУ.
Також митрополит Епіфаній зустрівся з Послом з особливих доручень з питань релігійної свободи в Державному департаменті США Семюелом Браунбеком. Центральною темою зустрічі стало питання свободи діяльності релігійних організацій в Україні та, передовсім, Православної Церкви України.
“На всій території нашої держави в цілому панує свобода вибору віросповідання та релігійний мир, – сказав Його Блаженство. – Всюди, крім території анексованого Криму та тимчасово окупованого Донбасу. Станом на сьогодні, на окупованих територіях Донецької та Луганської областей зберігається складна ситуація з громадами ПЦУ, які діють підпільно або напів підпільно, під загрозою депортації чи арешту. Через так званий “розстрільний список”, до якого ввійшли священнослужителі ПЦУ, багато священників мусили покинути ці території”.
Також делегація ПЦУ на чолі з митрополитом Епіфанієм зустрілася з членом Палати представників Конгресу США від штату Меріленд Енді Гаррісом, який також є співголовою Групи підтримки України в Конгресі.
Ця група була створена в Палаті представників 1997 року. Завдяки співпраці з українською американською громадою, група надає підтримку Україні, починаючи від зусиль щодо демократизації та ринково орієнтованих реформ і аж до поточного інформуванням членів Конгресу щодо подій в Україні.
Учасники зустрічі обговорили низку питань, що торкаються розбудови єдиної помісної Православної Церкви України, детально зупинившись на проблемах релігійного миру та свободи — тих цінностей, яких насильно позбавлені громадяни на тимчасово окупованих територіях України.