Багато людей не раз бували в печерах Києво-Печерської лаври. Однак мало хто знає, що під столицею є ціле підземне місто, яке складається майже з 200 печер і тунелів. Колись там були дороги, їздили коні, стояли церкви і жили відлюдники.

Найкраще збереглися підземні ходи під вулицею Чигоріна та Інститутом культури. Підземне місто під Києвом приховує чимало таємниць, повідомляє РІСУ з посиланням на My-Kiev.

Печери Києво-Печерської Лаври – найвідоміші. Однак історію їх появи знають одиниці. Все почалося з монаха-відлюдника Антонія, який 1013 року оселився у покинутих Варязьких печерах, де нині перебуває Лавра. Поступово до Антонія стали приєднуватися однодумці, печери розросталися, і їх стали з’єднувати “лаврами” – від грецького “вулицями”.

Зараз довжина Ближніх печер сягає 383 м, а Дальніх – 293 м. Глибина таких печер складає від 5 до 20 метрів.

Тунелі під вулицею Чигоріна та Інститутом культури знайшли випадково, наткнувшись на запис про ключ від цих тунелів. 1888 року в Києві виявили підземелля з останками понад 100 осіб. Історики припускають, що жителі Києва ховалися там під час наступу монголів і були замуровані під землею.

У цих печерах навіть знайшли рештки давньої церкви.

Comments are closed.