7 грудня київська римо-католицька парафія св. Миколая відзначила 110-річницю освячення Свято-Миколаївського костелу, який зараз виконує функції Будинку органної музики і потребує ремонтних робіт.

Святкову літургію очолив апостольський нунцій в Україні архієпископ Клаудіо Ґуджеротті, йому співслужили священники з інших київських парафій, повідомляє “Релігія в Україні” з посиланням на Kmc.media.

На відпуст також прибули представники місцевої влади, дипломатичного корпусу, керівництва національного Будинку органної та камерної музики, богопосвячені особи та віряни з інших київських парафій.

Настоятель отець Андрій Рак наголосив, що сьогоднішню євхаристію жертвує за будівельників цього храму, добродіїв, служителів та парафіян. “Сьогоднішній день – це велика радість для нашої парафії, мені приємно, що нас так багато і маємо таких гостей”, – сказав у вітальному слові о. Андрій.

Проповідь виголосив архієпископ Ґуджеротті. Він наголосив, що храм є місцем, де об’являється Бог, це Його дім, це також дім Божого народу. Проповідник сказав, що цей неоготичний стиль, який обрали 110 років тому, на початку будівництва, допомагає ще більше вознести душу до Бога.

“Таким чином, Україна отримала дар, споруду, яка має не лише значення як історична пам’ятка, але є домом спільноти. Домом, який спільнота побудувала для себе. На жаль, атеїстична ідеологія, яка прийшла потім, вважала релігію чимось на зразок магії чи забобонів, що потрібно було знищити”, – зазначив нунцій.

Апостольський нунцій в Україні архієпископ Клаудіо Ґуджеротті

Він далі пригадав метод атеїстичної ідеології, який використовували в історії – знищення сакральних споруд або використання їх не за призначенням. “Я впевнений, що країна, яка відкрита на цінності свободи та духовні цінності, віднайде спосіб, щоб ця красива спільнота, що є власником свого дому, могла би відповідним чином користуватись тим, що вона побудувала”, – наголосив Ґуджеротті.

Крім того, архієпископ вказав на риси справжньої християнської спільноти, яка також потребує місця, де би вона могла зміцнюватись для кращого служіння суспільству. “Лише тоді, коли ми наповнені Богом, коли перебуваємо у святині, ми можемо бути взірцевими громадянами держави та прикладами солідарності та миру. Ми, віряни, просимо лише про те, щоби ми мали право використовувати ті засоби, які дозволять нам краще впливати на середовище”, – підсумував нунцій.

Після євхаристії відбулося вшанування реліквій покровителя парафії – святого Миколая. Святкування продовжилось аґапою.

Comments are closed.