Співробітники СБУ затримали рівненського священника РПЦвУ (УПЦ МП) за продаж боєприпасів, завезених із зони проведення Операції об’єднаних сил (ООС) на Донбасі.

Про це Релігійній правді повідомило джерело у Рівненській єпархії РПЦвУ. Також цю інформацію нам підтвердили правоохоронці Рівненщини.

Затриманим виявився 30-річний Ігор Маринич, уродженець смт. Березове Рокитнівського району Рівненської області, настоятель Свято-Хресто-Воздвиженського храму в селі Вежиця на Рівненщині.

Священник РПЦвУ Ігор Маринич (другий зліва)

Зазначається, що священник займався незаконним вивезенням зброї та боєприпасів із зони проведення ООС, яку в подальшому реалізовував з метою власного збагачення. До зони АТО/ООС він неодноразово їздив протягом 2015-2018 років із проповідницькими місіями.

Кримінальне провадження у цій справі було відкрите ще 14 серпня 2018 року. Тоді протягом вересня-жовтня правоохоронці провели спецоперацію із закупівлі боєприпасів у отця Ігоря, в результаті чого було закуплено: одна протитанкова граната РПГ-22, три ручні гранати РГД-5, чотири гранати Ф-1, шість запалів до гранат та 800 грамів тротилу. За результатами проведеної експертизи СБУ, вказані предмети відносяться до зброї та боєприпасів.

Однак особу підозрюваного було підтверджено тільки зараз. Про це свідчить висновок експерта про проведення криміналістичної експертизи відео- і звукозапису Львівського науково-дослідного інституту судових експериз від 17 лютого 2020 року.

Як повідомили в СБУ, аби уникнути викриття після отримання оплати священник залишав закладки зі зброєю у підвалах багатоповерхівок та промислових районах Рівного.

28 лютого 2020 року священнику Ігорю Мариничу було оголошено про підозру за ч. 1 ст. 263 КК України – носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв.

Священнику РПЦвУ світить позбавлення волі на строк від трьох до семи років.

Нагадаємо, Ігор Маринич далеко не вперше потрапляє у поле зору правоохоронців. Раніше його неодноразово ловили напідпитку за кермом.

Comments are closed.