У Тернопільській області від коронавірусу помер священник, який правив служби у селі Потуторів Шумського району.

Про це у соцмережах повідомили місцеві жителі, а 28 квітня інформацію про смерть священнослужителя підтвердив і голова Шумської райдержадміністрації Віталій Кудлак, передає сайт “20 хвилин Тернопіль”.

За даними видання, священник Іван був представником РПЦ в Україні (УПЦ МП), і ще у Великдень він відправляв святкову літургію у своєму помешканні.

“Священник правив у Потуторові і Брикові, – розповіла жінка, яка повідомила редакцію після звістки про смерть отця Івана. – Тут залишилось тих, хто ходив на служби Московського Патріархату – менше 30 дворів. От всі вони на Великдень були на службі в отця вдома. Священник вже був хворим, мав всі ознаки коронавірусу. І люди все одно йшли. Тепер що з нами всіма буде? Матимемо другий Почаїв?”

Парафіяни на Великодній службі були без масок, рукавиць та інших засобів захисту. Односельці бояться нового спалаху, адже села невеликі. І хочеш-не хочеш – контактів уникнути важко.

В облдержадміністрації підтвердили інформацію про Великодні відправи о. Івана та розповіли, що в Потуторові третина села була парафіянами РПЦвУ.

“Померлий священник з Потуторова Шумського району. Приблизно третина села – належить до УПЦ Московського Патріархату. Загалом в селі проживає близько 400 осіб”, – повідомив Ігор Гайдук, заступник голови облдержадміністрації.

Не так давно більшість села перейшла до Православної Церкви України. Третина – залишилась.

Чиновники запевняють, що зараз і в цьому, і в сусідньому селі, де правив священник, перевіряють контактних осіб. Про новий спалах інфекції поки не говорять, але не виключають, що на Шумщині інфікованих останніми днями побільшає.

“Отець проводив відправи на власній будові, у старій хатинці, там і збирались парафіяни, – каже Ігор Гайдук. – Відправляв і в сусідньому селі. Сьогодні там працює дві мобільні бригади, які виявляють контактних осіб. У всіх взяті мазки, які  передають в лабораторію. Більш детально можна буде говорити, коли будуть результати аналізів. Тоді ж, можливо, буде відомо, чи потрібно розширювати коло контактних осіб. Зараз встановлюємо ланцюжок”.

Посадовці нарікають, що заборонити відправи не в їхніх силах, а заклики до свідомості проводити богослужіння онлайн деякі конфесії ігнорують. Люди мають усвідомити, що, залишаючись вдома, зберігають не лише своє здоров’я, а й бережуть оточуючих, наголосив Гайдук.

“Є свобода вільного пересування і віросповідання. І будь-що в цьому плані забороняти чи обмежувати ми не можемо. Ми намагаємось достукатись до свідомості населення. Дехто нас чує, і, відповідно, ми маємо кращі результати. Дехто – ні – і ось вам наслідки”, – каже чинвоник.

Під “наслідками” посадовець, ймовірно, має на увазі і Почаїв, де останніми днями стрімко зросла кількість інфікованих людей. Більшість з них – віряни Московського Патріархату, які відвідували Почаївську Лавру. Подібною є ситуація і з відправами на Шумщині.

Comments are closed.