15 травня священнослужителі РПЦвУ (УПЦ МП) освятили у Харкові місце майбутнього будівництва храму, зруйнованого у 1930-ті роки.

У заході взяв участь Харківський міський голова Геннадій Кернес.

Чиновник повідомив, що раніше на цьому місці стояв храм, який 1937 року зруйнували, а його предстоятеля за наказом НКВС розстріляли. Щоб зберегти історичне місце, цю земельну ділянку зберегли у власності міста, повідомляє “Релігія в Україні” з посиланням на Сity.kharkov.ua.

“Свого часу одна влада, яку люди не захотіли більше бачити, віддала цей красивий сквер під будівництво торгового центру.  Ми захистили це місце, витримали всі терміни, суди і повернули землю місту. І ми вирішили повернути історію і побудувати тут храм Святого Духа. Тепер тут буде сквер, де гулятимуть харків’яни, гратимуться діти, сюди приходитимуть віряни. Думаю, що разом із будівельниками, людьми, які будуть впорядковувати цей сквер, ми зробимо ще одну візитну картку міста”, – сказав міський голова і подякував учасникам проєкту.

Генеральним підрядником, виконавцем і замовником проєкту виступить ВАТ “Трест Житлобуд-1”. Як розповів голова правління тресту, почесний громадянин Харкова Олександр Харченко, храм буде трохи вище 16-поверхового будинку, церкву одночасно зможуть відвідувати понад 200 осіб. Завершити будівництво планується влітку 2021 року.

Митрополит Харківський і Богодухівський Онуфрій передав Геннадію Кернесу і Олександру Харченку почесні грамоти від предстоятеля РПЦвУ митрополита Онуфрія.

“Тут був храм на честь Святого Духа, який був підірваний у роки лихоліття. Ми освятили будівництво нового храму якраз у такі великодні радісні дні, коли ми вітаємо одне одного. Ми написали ще одну історію для нашого міста Харкова, для наших вірян і церкви. Хочу подякувати всім вам від імені митрополита Київського і всієї України”, – сказав митрополит Харківський і Богодухівський Онуфрій.

Також буде реконструйований сквер біля ПК ХЕМЗ. Там облаштують нові алеї, встановлять великі дитячі комплекси і обладнають спортивну зону.

У путівнику по Харкову 1902 року сказано, що церква Зішестя Св. Духа на Кінній площі (нині – пл. Захисників України) почала будуватися 6 червня 1848 року і була освячена 12 грудня 1854 року:

“За площею простору, займаного приходом, це найбільша з усіх парафій міста внаслідок того, що до приходу зараховуються ще хутора: Шевченко, Рудий і Клеменова. У даний час (друга половина 1902 року) церква перебудовується. Освячення місця відбулося 20 квітня 1902 року, а закладка храму – 28 липня 1902 року”.

1937 року храм був зруйнований. За постановою УНКВС по Харківській області за незгоду з владою священника Перцова Сергія Олександровича 72-х років розстріляли 5 червня 1938 оку.

Comments are closed.