До складу Тристоронньої контактної групи в Мінську могли би увійти глави християнських конфесій – Предстоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній і глава Української Греко-Католицької Церкви Святослав Шевчук.

Таку думку висловила народна депутатка від “Слуги народу” Ірина Верещук в ефірі “Обозреватель TV”, коментуючи ініціативу про залучення в процес переговорів по Донбасу духовенства, озвучену віце-прем’єрміністром України Олексієм Резніковим.

“Якщо це допоможе процесу – так. Я вважаю, що ми повинні розширити представництво рівно настільки, наскільки це буде потрібно, і щоб це викликало прийняття в суспільстві”, – пояснила Верещук свою позицію.

Зокрема, Верещук сказала, що в Україні є релігійні авторитети, які могли б долучитися до діалогу. “Якщо це буде Епіфаній або пан Шевчук, я думаю, це точно не зашкодить справі”, – підкреслила вона.

Відповідаючи на репліку ведучого про те, що присутність цих осіб може викликати неоднозначну реакцію у представників “ДНР” і “ЛНР”, нардеп запевнила, що не бачить в цьому проблеми.

“Врешті-решт, ми розмовляємо з Росією, вона є стороною конфлікту й відповідальна за все, що відбувається на тимчасово окупованій частині Донбасу”, – наголосила вона.

Робота ТКГ у Мінську: що відомо

  • Миротворчий процес щодо війни на Донбасі, який зазвичай проходить у Мінську, відбувається за участю Тристоронньої контактної групи.
  • Процес триває від 2014 року, коли були підписані перші домовленості (так званий “Мінськ-1”).
  • До Тристоронньої контактної групи входять делегати від України, Росії і ОБСЄ.
  • На переговорах представлені і бойовики, а підписи їхніх “представників” стоять на усіх документах. Втім у цьому процесі вони радше є спостерігачами, а підписи “представників” – лише приватними підписами без жодної юридичної сили.

Comments are closed.