Новопризначеного керівника поліції Вінниччини Івана Іщенка представили колективу 1 червня. Наступного дня відбулось спілкування Іщенка з журналістами, зокрема, щодо його фото з проросійськими сепаратистами у Одесі.
Про це повідомляє РІСУ з посиланням на Вінбазар.
Іщенко до цього очолював управління превентивної діяльності в Одеській області. Він замінив на посаді генерала Юрія Педоса, якого спочатку відсторонили від обов’язків, а потім призначили радником голови Нацполіції України. Сам одесит зізнається, що про нову посаду дізнався у неділю, 31 травня, а з попередником поспілкуватися ще не встиг.
Новопризначений очільник поліції не став очікувати запитань від журналістів про світлину, яка облетіла останніми днямик Інтернет, так і чимало українських ЗМІ. На ній під час заворушень у Одесі 2 травня 2014 року він зображений у натовпі проросійських бойовиків.
“Ця фотографія завжди починає з’являтися у засобах масової інформації, коли я займаю певну посаду або щось роблю для поліції. Ця подія за моєю участю була неодноразово перевірена Генеральною прокуратурою України. Кожен мій крок, кожне моє слово, яке я тоді казав чи робив у той день, перевірили. Хочу сказати, що тоді була справжня війна за наше місто, був хаос. Я працював звичайним міліціонером, який не приймав жодних важливих рішень. Є свідки, які бачили та підтвердять, як я особисто затримував проросійських бойовиків, коли не залишилося керівництва в одеській міліції”, – сказав Іщенко.
Поцікавилися у нового керівника також про ставлення до різних конфесій та конфліктів, які ставалися в області між представниками РПЦвУ (УПЦ МП) та Православної Церкви України.
Полковник зауважив, що за його керівництва поліція залишатиметься поза релігією та відстоюватиме, в першу чергу, правопорядок та законність. Щодо храму РПЦвУ, яка розташована на території головного управління поліції Вінниччини, зауважив, що її долю має вирішувати громада і лише вона мусить обирати, кому підпорядковуватися.
ЗМІ також пригадали скандал із настоятелем згаданого храму протоєреєм Сергієм Гудзенком. Священник був оформлений як підсобний працівник у головному управлінні поліції Вінниччини та офіційно отримував зарплатню.
“Те, що священник знаходиться в штаті поліції, це вже не так. Він більше не займає жодної посади. Можу вас запевнити, що поліція за мого керівництва буде поза релігією. Щодо храму на подвір’ї поліції, то потрібно звертатися до громади, яка його відвідує, чи бажає вона змінювати підпорядкування іншому Патріархату. Якщо є якість порушення зі сторони закону поліцією, ми будемо розбиратися. За цим фактом Національна поліція України проводить службове розслідування”, – сказав новий очільник правоохоронців.
Нагадаємо, колишнього очільника поліції Вінничини, палкого прихильника РПЦвУ, Юрія Педоса звільнили від обов’язків 29 травня.

Юрій Педос раніше отримав орден з рук керівника Вінницької єпархії РПЦвУ Варсонофія, а орден від вірян ПЦУ приймати не бажає
НПУ звільнення пояснила “грубими недоліками та прорахунками, допущеними у службовій діяльності та в організації роботи оперативних підрозділів”.
Однак згодом стало відомо, що Педоса було призначено радником голови Нацполіції.
Педос очолював Головне управління Нацполіції у Вінницькій області від 2017 року.
Саме під його керівництвом на начальника Управління у справах національностей та релігій Вінницької ОДА Ігоря Салецького відкрили провадження за “численними заявами представників УПЦ”. Поліція тоді звинуватила Салецького в тому, що він зареєстрував перехід громад в Луці-Мелешківській та на Ямпільщині з РПЦвУ до Православної Церкви України. Як заявив тоді Ю. Педос, чиновник не мав права цього робити, а тому має бути відсторонений від посади та засуджений.
Адвокатка Сніжана Чубенко відкрито заявила, що “поліція діє в інтересах Московського Патріархату з релігійних переконань”.
З її слів, через позицію поліції Вінницького району, яка бездіє у випадках захоплення храмів “тітушками” РПЦ, мешканці багатьох сіл Вінниччини перебувають на межі, за якою може розпочатися фізичне протистояння селян із силовим блоком РПЦ. Зокрема ідеться про т.зв. “Братство Ярослава Мудрого”, представники якого часто були помічені під час протистоянь навколо храмів: вони виступали на боці Російської Православної Церкви.
Що ж стосується мотивації поліції в контексті кримінального провадження проти Салецького, Сніжана Чубенко пояснила: “Мотивація єдина: на території Головного управління Національної поліції у Вінницькі області знаходиться капличка. Запитання: для кого ця капличка? Ну звичайно, для працівників поліції. А хто ж в ній служить, в нашій українські поліції, на нашій українській землі, хто служить в тій капличці? Московський піп. А чому ж тоді поліція на рівному місці порушили необгрунтовану кримінальну справу проти Салецького? А тому що вони захищали і захищають інтереси Московського Патріархату. І це питання не рядових працівників поліції – це питання до керівництва. Це їхня така позиція”.
Відсторонення Салецького на догоду МП фактично призупинило процес розгляду справ у 35 судах, де за його участі релігійні громади вирішують спори про зміну конфесійної підлеглості. Водночас 32 суди різних інстанцій уже визнали правомірними дії управління під час реєстрації громад ПЦУ, які змінили конфесійну приналежність iз РПЦ на ПЦУ.
За час керівництва Юрія Педоса, протоєрей УПЦ Московського Патріархату Гудзенко роками отримував зарплатню як працівник поліції Вінниччини.
Протоєрей був оформлений до двох підрозділів Главку поліції Вінниччини: на півставки як фахівець з логістики і ще на півставки як інструктор (!) тренінгового центру поліції. Після того, як перевіряльники з Києва виявили ці факти фінансування протоєрея Гудзенка з держбюджету, генерал Педос уже на початку листопада призначив його простим техпрацівником Главку.