Синьо-жовті бутони “петриківки” розквітають на стінах маріупольського храму святого Петра Могили і собору Успіння пресвятої Богородиці. Це буде перша у світі церква таких розмірів, розписана традиційним Петриківським орнаментом.
Про це повідомляє пресслужба ПЦУ.
Ідея оздобити храм в автентичному українському стилі належить його священнослужителям та меценатам. Коли розпочалась війна на Сході України, у Маріуполі почали з’являтись візерунки “петриківки”. Адже цей розпис є унікальним українським надбанням, культурним феноменом, який занесений до списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО, наголосили у ПЦУ.
Також на сторінці Православної Церкви виклали відеоролик зі світлинами з процесу розпису церкви.
Храм ПЦУ на Донеччині оздоблюють «петриківкою»
Синьо-жовті бутони «петриківки» розквітають на стінах маріупольського храму святого Петра Могили і собору Успіння пресвятої Богородиці. Це буде перша у світі церква таких розмірів, розписана традиційним Петриківським орнаментом.Ідея оздобити храм в автентичному українському стилі належить його священнослужителям та меценатам. Коли розпочалась війна на Сході України, у Маріуполі почали з’являтись візерунки «петриківки». Адже цей розпис є унікальним українським надбанням, культурним феноменом, який занесений до списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО.Проект розпису храму був готовий ще три роки тому. Однак через тривале будівництво храму, що продовжується вже більше 20 років, його довелося відкласти. Нещодавно зусиллями волонтерів був розпочатий збір коштів задля втілення задуму. У відповідь відгукнулись небайдужі українці з різних куточків держави, а також і світу.Відтак, у червні 2020 року закипіла робота. Художниця Ольга Черьомушкіна вже завершує оздоблення центральної частини храму та скоро розпочне роботу на боковій. Для розпису використовуються акрилові фарби, які дуже стійкі до погоди та вигорання на сонці.Ініціатори цього благодійного громадського проекту прагнуть, щоб храм Православної Церкви України став особливим виявом духовності нашого народу, а також унікальним культурним об‘єктом, щоб він увійшов до Книги рекордів України, а у майбутньому – Книги рекордів Гіннеса.
Опубліковано Православна Церква України Вівторок, 21 липня 2020 р.
Зазначається, що проєкт розпису храму був готовий ще три роки тому. Однак через тривале будівництво храму, що продовжується вже більше 20 років, його довелося відкласти. Нещодавно зусиллями волонтерів був розпочатий збір коштів задля втілення задуму. У відповідь відгукнулись небайдужі українці з різних куточків держави, а також і світу.
Відтак, у червні 2020 року закипіла робота. Художниця Ольга Черьомушкіна вже завершує оздоблення центральної частини храму та скоро розпочне роботу на боковій. Для розпису використовуються акрилові фарби, які дуже стійкі до погоди та вигорання на сонці.
Ініціатори цього благодійного громадського проєкту прагнуть, щоб храм Православної Церкви України став особливим виявом духовності нашого народу, а також унікальним культурним об‘єктом, щоб він увійшов до Книги рекордів України, а у майбутньому – Книги рекордів Гіннеса.