24 липня у багатьох православних громадах по цілому світу відбудуться богослужіння з читанням Акафісту до Пресвятої Богородиці.
Православні вірні з‘єднаються у молитві про милість Божу та заступництво Пречистої Діви в час, коли Матір-Церква, Вселенський Патріархат, як і весь світ, постали перед викликами у зв’язку з повторним перетворенням собору Святої Софії Константинопольської на мечеть.
Про це повідомляє пресслужба ПЦУ.
“На знак молитовної солідарності зі Вселенським Патріархатом Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній благословив у храмах Православної Церкви України, за рішенням настоятелів, провести 24 липня 2020 р. богослужіння (молебень або вечірню) з читанням Акафісту до Пресвятої Богородиці”, – йдеться у повідомленні.
Зазначимо, що 24 липня у Святій Софії відбудеться перша мусульманська молитва. Очікується, що на ній будуть присутні близько 1000-1500 осіб.
У соборі буде присутній президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, турецькі міністри і лідери правлячої Партії справедливості і розвитку, передає Європейська правда.
Турецький уряд запросив іноземних лідерів взяти участь у цій події. Очікується присутність лідерів Азербайджану та Катару. Щодо інших інформації немає.
Християнські мозаїки і фрески в соборі будуть закриті шторами під час молитви. Механізм завіси буде аналогічний тому, що використовують в кіноіндустрії.
- 29 травня з ініціативи Ердогана пишно відзначали 567-му річницю взяття Константинополя. Після цього президент Туреччини доручив своїм помічникам вивчити питання про зміну статусу собору Святої Софії з музею на мечеть.
- Проти виступали Вселенський Патріарх Варфоломій, країни Євросоюзу, організація ЮНЕСКО, Папа Римський. Ердоган заявив, що Анкара не орієнтується на думку інших держав.
- 10 липня суд Туреччини дозволив змінити статус Софії, анулювавши рішення 1934 року про перетворення собору на музей.
- Богослужіння у Софії розпочнуться від 24 липня.
- Собор Святої Софії був побудований в VI столітті за часів правління візантійського імператора Юстиніана I. Протягом тисячоліття собор вважався найбільшим у світі християнським храмом. Після захоплення Константинополя 1453 року військами Османської імперії собор став мечеттю. Через майже 500 років Ая-Софія отримала статус музею. Від 1985 року собор включений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.