Попри застороги Ізраїлю і щоденне зростання кількості хворих, Кабмін вирішив не забороняти цьогорічне святкування іудейського нового року на могилі цадика Нахмана в Умані, на яке традиційно на початку вересня приїжджає більше 30 тисяч прочан.

У зв’язку з цим в Умані було проведено віче, на якому місцеві жителі заявили: “Станемо перед автобусами, і не пустимо в Умань хасидів!”

Ініціатором віче став міський голова Умані Олександр Цебрій. Він запевнив, що у словах і діях уманчан немає ані антисемітизму, ні політики.

Віче. Щодо паломницва. Бути чи не бути.

🔹приїзд паломників-хасидів для святкування Рош ха-Шана під час пандемії, цього року є надзвичайно ризиковим і небезпечним, як для громади міста, так і для самих прочан. 🔹 на сьогодні необхідно подбати про те, щоб убезпечити громаду міста від ризиків, які можливі під час святкування Іудейського Нового Року. 🔹паломництво-хасидів в умовах карантинних обмежень, спричинених пандемією корона вірусу, може викликати непередбачувані наслідки для населення м.Умань, та населення України в цілому.🔹 захист громади !

Опубліковано Олександр Цебрій Субота, 15 серпня 2020 р.

“Ми хочемо, щоб наші діти були здоровими, щоб 1 вересня вони пішли до школи. Ми сиділи вдома під час карантину, ми святили паски на Великдень онлайн, не ходили на богослужіння. Тому ми переконані, що святкування Рош ха-Шана може також відбутись в іншому форматі. Держава Ізраїль також проти дозволу паломництва цього року, ми – проти. Нам кажуть, що паломників буде 5 – 10 тисяч. А в мене запитання – а хто контролюватиме їхню кількість? – запитав Цебрій.

Він наголосив, що приїзд паломників-хасидів для святкування Рош ха-Шана під час пандемії цього року є надзвичайно ризиковим і небезпечним, як для громади міста, так і для самих прочан.

“На сьогодні необхідно подбати про те, щоб убезпечити громаду міста від ризиків, які можливі під час святкування іудейського нового року. Паломництво-хасидів в умовах карантинних обмежень, спричинених пандемією коронавірусу, може викликати непередбачувані наслідки для населення Умані, та населення України в цілому”, – додав мер Умані.

Олександр Цебрій

На віче також виступила лікар-інфекціоніст, що брала участь у формуванні перших мобільних бригад, які виїжджали на підозри коронавірусу. Вона розповіла, що прочани – надзвичайно закриті і не допускають в своє середовище лікарів, та нагадала: першим хворим на коронавірусну інфекцію став хасид, який приїхав навесні з великою родиною на могилу цадика Нахмана. Через ускладнення, викликані Covid-19, 46-річний іноземець помер, а його дружина та четверо дітей навідріз відмовлялися пройти тестування на коронавірус.

“У нашому місті хвороба з’явилась, коли сюди приїхала родина хасидів. Чоловік, на жаль, помер. Але наскільки важко їх було обстежити! Нам доводилось двічі викликати екіпажі поліції, щоб взяти аналізи. Тому якщо вони приїдуть, якщо серед них будуть інфіковані – то це буде неконтрольований процес”, – наголосила вона.

Цебрій додав, що на сьогодні головне завдання уманчан – назбирати 25 тисяч підписів під петицією, зареєстрованою на сайті президента.

Comments are closed.