На Рівненщині парафіян ПЦУ протягом року не пускають до приміщення церкви представники РПЦвУ.

Колишній голова обласної адміністрації Олексій Муляренко розпорядився проводити богослужіння усередині почергово. РПЦвУ з розпорядженням не погодилася і почала документ оскаржувати. Нині триває одразу кілька судових розглядів, у тому числі у Верховному суді.

Про це повідомляє Суспільне.Рівне.

На подвір’ї Свято-Покровської церкви у селі Рясники Гощанського району виникла суперечка між парафіянами ПЦУ та РПЦвУ – суперечка через храм.

Ситуація трапилася через те, що жителі села належать до різних конфесій. Коли до храму підійшли парафіяни ПЦУ, тут вже відправляла службу Російська Православна Церква в Україні. Присутній і вікарій Рівненської єпархії Пимен.

Представники ПЦУ пояснюють – їх до храму не пускають. Раніше люди їздили по сусідніх селах, а вже рік збираються на подвір’ї позаду храму. Так триває підготовка до початку богослужіння.

“Перші християни молилися не в храмах, а в печерах. Але звичайно, що хочеться молитися в храмі, бо це місце особливої присутності Божої”, – розповідає клірик Свято-Покровського собору ПЦУ протоєрей Олег.

На фото клірик Свято-Покровського собору ПЦУ протоієрей Олег

Влітку за гарної погоди можна і постояти позаду церкви, кажуть присутні. Бо альтернатива – це шукати авто і їхати понад 10 кілометрів. Але інколи служби припадають на негоду та заморозки. Та й за таких умов служать не повноцінну літургію, а обітницю.

“Йшов дощ, під парасольками тут стояли – у плащах, гумових чоботях. Сніг, дощ, а ми стоїмо оце рік”, – додає парафіянка ПЦУ Галина Столярчук.

На фото парафіянка ПЦУ Галина Столярчук

Відтак з обох боків храму лунає різний спів. Парафіяни ПЦУ кажуть: колишній голова обласної адміністрації Олексій Муляренко розпорядився проводити богослужіння усередині почергово.

РПЦвУ з розпорядженням не погодилася і почала оскаржувати документ. Нині триває одразу кілька судових розглядів, у тому числі у Верховному суді.

“Адміністрація поступила не правильно, вона не мала права втручатися у наші церковні справи. Бо церква відділена від держави”, – коментує парафіянка РПЦвУ Валентина Назарчук.

У сусідньому селі Мнишин в Свято-Покровській церкві, куди запрошують Суспільне, також не виконують розпорядження про почергові служіння.

Тут все навпаки: усередині храму відправляє служби ПЦУ, а на подвір’ї – РПЦвУ.

Представники останньої кажуть, настоятеля до церкви не пускають, хоча зараз черга саме їхньої громади заходити.

На фото настоятель Свято-Покровської церкви РПЦвУ протоієрей Володимир Фурманчук

“Громада ПЦУ поїхала до адміністрації і без нас це розпорядження видали. Ми навіть про нього взнали, коли порізали замки, храм захопили”, – розповідає настоятель Свято-Покровської церкви РПЦвУ протоєрей Володимир Фурманчук.

Зі слів настоятеля УПЦ, за церкву їм слугує хатина біля огорожі. Хрестини та вінчання в ній проводити не можна, пояснюють парафіяни. Присутні або мокнуть під дощем, або ховаються під стріхою по черзі.

На фото парафіянка УПЦ Ірина Чигір

“Не пускають, не дозволяють свої речі забрати. Так само свої похорони не дозволяють. Ми спочатку проводили тут похорони, але з початку карантину батюшка відслужив на дому і ми поховали”, – розповідає парафіянка РПЦвУ Ірина Чигір.

Парафіяни ПЦУ у Мнишині відмовляються коментувати ситуацію Суспільному. У телефонній розмові благочинний району пояснює, що вони готові пускати до церкви опонентів, але на певних умовах.

“Сьогодні в нас є Томос, сьогодні в нас Церква визнана, в Україні ми повинні перші служити – вони у нас гості зараз. Кажу: в Мнишині відслужили почергове і дозволили їм. А вони сказали: ми не підемо, ми підемо краще в хату”, – розповідає благочинний церков ПЦУ Гощанського благочиння протоієрей Анатолій Мирончук.

При цьому обидві сторони запевняють, що моляться за порозуміння.

Comments are closed.