Ієрархія Православної Церкви України закликала представників Ради безпеки ООН, дипломатів допомогти врятувати ПЦУ в окупованому Криму.
Про це йшлося на зустрічі за участі Предстоятеля ПЦУ Епіфанія, митрополита Сімферопольського і Кримського Климента, архієпископа Чернігівського і Ніжинського Євстратія та представників ООН, постійного представника Президента України в АР Крим, дипломатичного корпусу, повідомляє ПЦУ на сторінці в Facebook.
За словами владики Климента, служіння будь-якого священника у Криму, якщо він не зареєстрований на території Російської Федерації, вважається “незаконною місіонерською діяльністю”. Впродовж останніх кількох місяців утиски свободи віросповідання набули насильницького характеру: так, центр Кримської єпархії Православної Церкви України – кафедральний храм святих Володимира і Ольги в м. Сімферополі – було розграбовано після “рішення суду”. Держава-окупант вимагає також знесення нашого храму в Євпаторії.
“Звертаючись до постійних членів Ради безпеки ООН, цієї впливової міжнародної організації, я просив би вас, щоб ви підтримали Україну, і на засідання Ради безпеки ООН було винесено питання щодо збереження Православної Церкви України в Криму. Я звертаюся до світового співтовариства: допоможіть нам зберегти Православну Церкву. Допоможіть нам зберегти українську громаду. Допоможіть повернути Росію у правове поле, щоб вони виконали міжнародні домовленості”, – з такими словами звернувся до присутніх владика Климент.
Наразі країна-агресор порушує рішення Комітету ООН з прав людини та всі норми міжнародного права, здійснюючи тиск, залякуючи та відкриваючи незаконні провадження щодо нашої релігійної громади у Криму. Порушує не лише закон людський, а й Закон Божий, здійснюючи святотатство у храмі, який є Домом Господнім на землі.
Блаженнійший Митрополит Епіфаній закликав українську владу та міжнародну спільноту зробити усе можливе для досягнення однієї мети: припинення утисків і насильства в окупованому Криму та повернення його до складу України як місця мирного й гідного співжиття всіх громадян нашої держави.
“Днями ми відзначили 29-ту річницю відновлення Незалежності України. Дай Бог, щоб на наступну річницю ми всі могли зібратися і проспівати наш гімн, піднімаючи український прапор над українським Кримом. Дехто скаже, що це нездійсненна мрія, але якщо ми будемо вірити в це і мати надію на Всевишнього, працювати, єднаючи зусилля, то, звичайно, що ми цього зможемо досягнути. Тому що Господь може змінити все в одну мить. Мало хто вірив у те, що Україна здобуде незалежність. Так само мало хто вірить зараз, що Крим може невдовзі повернутися. Але якби ми не вірили і не були б у цьому переконані, ми б тут не зібралися. Це свідчить про духовну силу, а якщо ми духовно сильні – ми незламні”, – наголосив Предстоятель Православної Церкви України.