Росія бачить загрозу в самому факті існування Правосланої Церкви України в Криму. Про це зазначає перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова на своїй сторінці в Facebook.

“Релігійна громада ПЦУ в Криму на сьогодні налічує близько 5 тис. вірян, 4 священника та лише 9 парафій з 46, які діяли до початку окупації. У них Росія бачить загрозу. Тому що самим фактом існування вони демонструють “не вигідну” дійсність про український Крим”, – зазначає заступниця міністра.

Вона ділиться, як під час недавньої зустрічі керівництва ПЦУ з дипломатами митрополит Кримський Климент розповів: “В окупованому Криму жоден військовий корабель не виходить на чергування без освячення священника РПЦ. Про всі військові задачі можна прочитати на сайті їхньої Церкви”.

“Я зайшла на сайт РПЦ в Криму…  “Чин освящения боевой техники и беседа в бригаде береговой обороны” 24.08, “Встреча и молебен в дивизии надводных кораблей” 19.08, “Приглашаем принять участие в семинаре для руководителей отрядов братства православных разведчиков-следопытов и кандидатов в руководители” (13.08). Це заголовки… Подібних новин на сайті більшість. Натомість усі шість років у Криму ми бачимо світ “угодных” та “не угодных”. Ті, хто не бачить те, що транслює Кремль, піддаються репресіям – переслідуванням за етнічною, релігійною ознакою та політично мотивовано, штрафам та протоколам, обшукам та приниженням, ув’язненням, викраденням та катуванням”, – зазначила вона.

За словами заступниці міністра, ситуація довкола системних утисків та переслідувань, а по суті, нищення Росією релігійних свобод в Криму, вимагає підвищеної міжнародної уваги.

“Саме тому зустріч Предстоятеля Православної Церкви України Блаженнійшого митрополита Епіфаній та митрополита Сімферопольського і Кримського Климента з представниками іноземного дипломатичного корпусу за участі профільних державних органів України та народних депутатів України мала не лише символічне, але і велике практичне значення”, – зазначила Джапарова.

За її словами, публічність рятує – увага та відстеження ситуації в Криму щодо порушень прав людини є інструментом попередження ще більших порушень.

“Сподіваюсь, що розповідь митрополита про цілеспрямоване знищення Кримської єпархії Православної Церкви України та конкретні приклади усіх утисків, починаючи від захоплень майна, штрафів, накладених на самого митрополита, і закінчуючи незаконними т.зв. судовими виробами окупантів, будуть передані в іноземні столиці і отримають належну реакцію наших партнерів та друзів”, – зазначає Джапарова.

Нагадаємо, на зустрічі з дипломатами ієрархія ПЦУ закликала представників Ради безпеки ООН, дипломатів допомогти врятувати Українську Церкву в окупованому Криму.

Comments are closed.