На тлі проросійського форуму «Люди миру» у Святогірській лаврі на Донеччині у медіа побільшало згадок про «єдину канонічну церкву» і звинувачень на адресу влади в «розпалюванні міжконфесійної ворожнечі» («Подробности», «Вести»).
«Страна» і «Вести» роздмухують історії про погрози та напади на священників церкви Московського Патріархату, «рейдерські захоплення» церков, покладаючи провину на «розкольників» і владу, яка їх підтримує.
Про це повідомляє Духовний фронт України з посиланням на звіт Детектор медіа за результатами моніторингу (про)російської дезінформації в українських медіа за 21–27 вересня 2020 року.
Видання зазначає, що «Страна.ua» і «112» також повідомили про нібито примусове виселення священника РПЦвУ (УПЦ МП) разом з дітьми з його власної домівки, аби поселити там священника ПЦУ. Однак тільки наприкінці тексту вказується, що «власна домівка» — це церковна будівля, яка перейшла у розпорядження ПЦУ. Конфлікт у Рівненській області триває від 2019 року: парафіяни ПЦУ вже проводять служби в цьому храмі, однак священник РПЦвУ досі відмовлявся покинути територію і проводив свої служби в наметі поряд.
Скандалізують проросійські пропагандисти й заяву секретаря РНБО Олексія Данилова, яку трактують як удар по «канонічному православ’ю».
Приклад:
«Заявления секретаря Совета национальной безопасности и обороны Украины Алексея Данилова, которые могут быть направлены против Украинской православной церкви, могут способствовать розжигу межконфессиональной вражды в обществе.
“В отличие от Турчинова (бывший̆ секретарь СНБО Александр Турчинов) Данилов не открыто атакует Украинскую Православную Церковь (РПЦвУ, – ред), но говорит о неких “религиозных организациях”, которые инициируют конференции, форумы и крестные ходы, являясь при этом “инструментом гибридной̆ войны и русского мира”. Данилов своим заявлением лукаво намекает, провоцирует. Он не может не понимать, что подобные заявления разжигают межконфессиональную вражду в обществе, которая, казалось бы, поутихла с приходом президента Зеленского» («Подробности»).