Українська Греко-Католицька Церква дотримується позиції: священники, монашество не мають права брати участь у виборчому процесі, а миряни можуть і навіть зобов’язані робити це,  розповів Юрій Підлісний, завідувач кафедри політичних наук, керівник програми «Етика, політика, економіка» Українського католицького університету, пише DailyLviv.

За словами науковця, будь-який політичний процес дробить суспільство, а Церква повинна стояти над такими процесами, а не бути їхнім учасником.

Юрій Підлісний навів приклад, як свого часу один зі священнослужителів УПЦ Московського Патріархату кандидував в депутати від партії комуністів. Релігія і комінустична ідеологія – кардинально протилежні речі, пояснює він. А якщо політика певної партії не є богоугодною чи то загалом, чи в окремих питаннях, то як священнослужитель має поводитись у цій ситуації

“Священники і монахи можуть і повинні займатися громадською діяльністю та благодійністю. Бо це не є  щось відмінне від того, що несе Церква. Але політична складова в такій діяльності має бути відокремлена. Ми розуміємо, що Церква може здійснити набагато більше, ніж та чи інша політична сила. Вона є потужним інструментом, який формує свідомість і сумління людей.  Є гарна фраза, яку приписують Отто Бісмарку: «Війну виграють не генерали і солдати зі зброєю, а сільський парох і вчитель». Йдеться про цінності, які священнослужителі й педагоги закладають у свідомість людей. Власне вони і є для нас важливими”, – наголосив він.

Юрій Підлісний пояснив, що Церква не повинна агітувати за того чи іншого конкретного кандидата. Але священники мають допомогти людям усвідомити, які цінності потрібно обирати. “У демократичних суспільствах люди голосують з певними мотивами. І залежно від того, кого вони обирають: комуністів, націоналістів, християн – такою є свідомість цих людей”, –  сказав він.

Цю інформацію Юрій Підлісний озвучив на засіданні “Чи може священнослужитель бути депутатом?” у Львівському пресклубі.

Comments are closed.