Засуджений за сепаратизм священник РПЦвУ (УПЦ МП) Димитрій Сидор зареєстрований 13-м номером списку проросійської партії “Опозиційна платформа — За життя” (ОПЗЖ) в Ужгородську міську раду.

Про це інформує Закарпаття онлайн з посиланням наофіційний сайт Центральної виборчої комісії.

Примітно, що за попередніми повідомленнями, Димитрій Сидор мав балотуватися у першій п’ятірці списку ОПЗЖ в Закарпатську облраду. Однак, як повідомили джерела в Мукачівській єпархії РПЦвУ, на заваді політичній кар’єрі Сидора стали “внутрішні церковні правила”.

4 жовтня 2012 року Священний Синод Російської Православної Церкви визначив порядок висунення (у виняткових випадках) священнослужителями своїх кандидатур на виборах, а також вказав на неприпустимість їхньої участі в діяльності політичних партій.

Синод ухвалив “нагадати архіпастирям, пастирям, чернецтву і співробітникам загальноцерковних установ”, що єрархи і священнослужителі не можуть висувати свої кандидатури на виборах у будь-які органи представницької влади будь-яких країн і будь-яких рівнів (загальнодержавні, регіональні , місцеві)”.

У виняткових випадках, коли, “з міркувань крайньої церковної необхідності”, “потрібно протистояти розкольницьким або іноконфессіональним силам, які прагнуть використовувати виборну владу для боротьби з Православною Церквою”, Священний Синод або Синод самокерованої Церкви може визначити осіб для участі у виборах до органів державної влади і дати на це благословення “в індивідуальному порядку”, наголошується в документі.

За інформацією видання з джерел в обласній організації ОПЗЖ, такої згоди на участь у виборах Димитрій Сидор, ймовірно, не отримав, а тому був “понижений” до непохідної частини партійного списку ОПЗЖ. У вересні він їздив до Москви “на консультації”, які, судячи з усього, прийшли не найкращим для нього чином.

Нагадаємо, що священник Димитрій Сидор очолює екстремістську і сепаратистську організацію “Сьойм подкарпатскіх русінов”, яка фінансується урядовим благодійним фондом Російської Федерації “Русскій мір”.

2012 року Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ залишив без змін вирок, винесений протоєрею Димитрію Сидору Апеляційним судом Закарпатської області – три роки позбавлення волі з випробувальним терміном на два роки. Главу “Cойму підкарпатських русинів” притягнули до кримінальної відповідальності за меморандум, прийнятий на конгресі русинів 25 жовтня 2008 року в Мукачеві. Текст меморандуму містив “Акт проголошення відновлення русинської державності”.

У 2011 році священник Димитрій Сидор заявив про право русинів “зі зброєю в руках захищати свою свободу” від України.

Comments are closed.