Очільник РПЦвУ (УМЦ МП) митрополит Онуфрій 9 жовтня прибув на офіційне відкриття приватної школи колишнього регіонала Сергія Ківалова в Одесі, яка отримала назву Міжнародна академічна школа “Одеса”.
Спочатку митрополит Онуфрій разом з одеським митрополитом Агафангелом і митрополитом Антонієм Паканичем освятив храм на честь святого апостола Іоанна Богослова, який розташований у школі.
Одеса. Блаженніший митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершує освячення храму на честь святого апостола Іоанна Богослова.
Опубліковано Блаженніший Митрополит Онуфрій – Предстоятель моєї Церкви Четвер, 8 жовтня 2020 р.
“Щойно Блаженніший митрополит Київський і всієї України Онуфрій освятив приміщення Міжнародної академічної школи «Одеса», які налічують 22 тис. кв. м. і включають навчальні корпуси, критий спортивний комплекс з двома басейнами, кіноконцерт-хол, танцювальний зал, шкільне кафе”, – повідомив Ківалов на сторінці у Facebook.
Після того очільник РПЦвУ змінив церковний головний убор на академічну шапочку та виголосив промову для духовенства, юристів і, ймовірно, вчителів школи та гостей заходу, які зібрались у залі.
Опубліковано Sergey Kivalov Пʼятниця, 9 жовтня 2020 р.
Як раніше повідомляло видання Думская, приватний навчальний заклад, який постав на території колишньої міжрейсової бази моряків ЧМП в Одесі, спочатку планувалася як церковно-парафіяльна школа.
За словами Ківалова, навчання у ній буде коштувати 11 тис. 700 гривень в місяць. Він визнає, що це дорого, але каже, що нічого вдіяти не може: гроші потрібні, щоб утримувати величезний будинок площею 22 тис. кв.м, платити зарплати численним вчителям, кураторам гуртків і секцій.
Колишній народний депутат закликав міську та обласну ради оплачувати частину комунальних послуг, спожитих школою, щоб частина дітей могла навчатися безкоштовно. Йдеться про приблизно 25% учнів.
Школу будували протягом шести років на замовлення створеного президентом Юракадемії благодійного фонду «Студентська церква».
Земельну ділянку площею 1,4 га для неї виділила безкоштовно міська рада. У зв’язку з цим мерія наполягає, що навчання в школі має бути безкоштовним для городян. У фонді, однак, вважають інакше. Саме з цим, за даними видання, і пов’язана відмова від назви «церковно-парафіяльна»: для світської установи отримати бюджетне фінансування ще можна, для релігійної – ні.
На території навчального закладу будуть функціонувати два православних храми – Сергія Радонезького та Іоанна Богослова.