Християнські лідери всього світу та представники різних конфесій закликали МВФ та Світовий банк у час пандемії скасувати борги країнам, що розвиваються, повідомляє KMC.

Серед підписантів — сестра Алессандра Смеріллі, координатор робочої групи з питань економіки Ватиканської комісії у справах Covid-19, професор Ізабель Апаво Фірі, заступник Генерального секретаря Всесвітньої ради Церков, єпископ Йосія Ідоу-Ферон, генеральний секретар Англіканського Союзу та Преподобний Фідон Мвомбекі, генеральний секретар Всеафриканської конференції Церков.

Лист було надіслано Світовому банку та МВФ напередодні щорічних зустрічей, які відбудуться з 16 по 18 жовтня, коли, як очікується, дві установи обговорять питання щодо зменшення боргу бідним країнам у рамках планування відновлення світової економіки.

Світовий банк нещодавно попередив, що пандемія “загрожує поштовхом понад 100 мільйонів людей до крайньої бідності та посилює нерівність у всьому світі”.

Керівники Церкви попереджають про “спустошення”, яке завдає пандемія в бідних країнах, і нарікають, що їм доводиться витрачати дорогоцінні ресурси на погашення боргів, а не на боротьбу з Covid-19.

“Оскільки наші уряди  роблять все можливе, щоб реагувати на пандемію, ми стаємо свідками безперервної несправедливості, через яку гроші, настільки необхідні для ліків, засобів індивідуального захисту, надзвичайних запасів продовольства все ще скеровуються на погашення боргів”, – пишуть вони.

Вони закликають установи продемонструвати “мужнє лідерство”, анулювавши борги, “якнайшвидше звільнити фінанси, необхідні для мільйонів наших сестер і братів, які змушені потрапляти в злидні”.

“Без скасування боргів залишається серйозний ризик того, що країни, що розвиваються, не матимуть грошей так терміново, щоб зупинити розповсюдження вірусу, лікувати людей, хворих на вірус, а також пом’якшувати економічні та соціальні наслідки пандемії”, — кажуть вони.

Лист координували глобальні неурядові організації, зокрема CAFOD, Christian Aid та CIDSE. Він повторює нещодавній заклик Папи Франциска про скасування боргу “на знак визнання серйозних наслідків медичної, соціальної та економічної кризи”, з якими зіткнулися країни, що розвиваються, під час пандемії.

Comments are closed.