Одеська обласна державна адміністрація відмовилася взяти на баланс стародавній собор Пресвятої Трійці в німецькому поселенні Кандель (тепер селище Лиманське Роздільнянського району) і вважає його “безгосподарською нерухомістю”.

Про це повідомив одеський краєзнавець Дмитро Жданов, інформує Ізбірком.

Як зазначили у відповіді на запит журналіста в адміністрації, розвалена будівля є безгосподарською, і наразі в ОДА немає підстав для прийняття її на баланс.

Собор Пресвятої Трійці — зруйнований собор в німецькому поселенні Кандель, тепер селище Лиманське.

Кучурганський колоністський округ виник у 1808 році з шести колоній із адміністративним центром у поселенні Зельц, тепер смт Лиманське. До округу входило шість колоній з католицьким віросповіданням. Адміністративний центр, а також німецька колонія Кандель були засновані у той самий рік колоністами Ельзасу, більшість з яких були римо-католиками. У ті часи у Канделі (за радянських часів перейменовано на Рибальське) мешкало майже 3 тисячі поселенців, діяло дві школи.

У 1892 році у Канделі було збудовано католицький храм Пресвятої Трійці. На відміну від собору Успіння Пресвятої Богородиці у сусідньому Зельці, який був збудований із цегли, собор Пресвятої Трійці був збудований із найпоширенішого у Північному Причорномор’ї вапняку.

За радянських часів будівля використовувалася як зерносховище, але пізніше відбулася сильна пожежа, яка його цілком знищила — дах провалився, залишилися лише стіни та колони. Наразі собор використовується місцевим інтернатом як склад вугілля.

Comments are closed.