Сьогодні митрополит Сімферопольський і Кримський Климент отримав пакет документів від так званого “Управління Федеральної служби судових приставів по Республіці Крим”, де міститься вимога демонтувати дерев’яний храм Православної Церкви України “Неопалима купина” в Євпаторії у строк до 3 листопада 2020 року та виплатити штраф у розмірі 50 тисяч рублів. Про це повідомляє Представництво Президента України в АР Крим.

“Представництво Президента України в АР Крим засуджує чергові порушення держави-окупанта Російської Федерації проти Кримської єпархії Православної Церкви України та її вірян. Рішення так званого суду і подальші вимоги демонтувати храм “Неопалима купина” в Євпаторії спрямовані на витіснення Української Церкви з тимчасово окупованого Кримського півострова. Росія хоче, щоб в Криму не було Української Церкви, важливого центру єднання українців. Представництво буде вживати всіх можливих засобів і дій для захисту Української Церкви: інформація про системні порушення права на релігійну свободу і зазіхання на майно Православної Церкви України в Криму комунікується з дипломатичним корпусом та міжнародними організаціями, факти порушень зібрано та надано до включення у щорічну Резолюцію Генеральної Асамблеї ООН по Криму. Представництво знаходиться у постійному контакті з кримськими правоохоронцями, які фіксують злочини, що здійснює Російська Федерація та її окупаційні адміністрації щодо релігійних свобод в рамках кримінальних проваджень”, – заявив постійний представник президента України в АР Крим Антон Кориневич.

Нагадаємо, що 23 липня 2020 року Митрополиту Кримської єпархії ПЦУ Клименту російські окупанти вручили постанову про знесення храму в Євпаторії.

Так званий “Євпаторійський міський суд” в листопаді 2019 року ухвалив рішення знести дерев’яний храм Православної Церкви України, будівництво якого було розпочато ще до окупації півострова Росією.

“Зобов’язати в солідарному порядку відповідачів – Громаду в ім’я Пречистого образу Божої Матері “Неопалима Купина2 і Управління Кримської Єпархії Української Православної Церкви звільнити муніципальний земельну ділянку загальною площею 30,25 кв. м, шляхом демонтажу зведеної на ній будівлі”, – йдеться в рішенні окупаційного “суду”.

Comments are closed.