Християни різних конфесій у Білорусі оприлюднили звернення, в якому заявляють про порушення державних законів та Божих заповідей на президентських виборах та вимагають проведення нових – демократичних. Про це повідомляє CredoPress.

У звернні, зокрема, йдеться, що свідоме спотворення інформації про результати голосування на президентських виборах 9 серпня 2020 року, лжесвідчення в судах, дезінформація в ЗМІ, завідомо неправосудні рішення – це не тільки порушення законів Республіки Білорусь, а й тяжкий гріх. Не бреши, не свідчи неправдиво – це Божа заповідь.

“Застосування зброї силовими структурами Білорусі, яке призвело до загибелі мирних громадян, тортури і заподіяння тяжких тілесних ушкоджень перевели політичне протистояння в морально-етичну площину. Підтримувати незаконні дії влади аморально. Мовчати про беззаконня в Білорусі – це значить завдавати страждань десяткам тисяч людей по всій країні”, – зазначають автори документа.

Вони закликають владу зупинити насильство щодо громадян Білорусі, які мирно висловлюють свою думку про ситуацію в країні, що гарантується статтею 33 Конституції Республіки Білорусь, та відновити законність. Для цього необхідно звільнити всіх затриманих за політичними мотивами і притягнути до відповідальності представників державних органів, які порушили закони Республіки Білорусь.

Також вимагають провести нові президентські вибори в найкоротші терміни, передбачені законодавством РБ. Вибори повинні відповідати міжнародним демократичним стандартам.

“Впевнені, що виконання цих вимог зніме претензії громадян Білорусі до влади і відновить громадський спокій. Ми співчуваємо всім постраждалим. Серця християн Білорусі та двері наших церков відкриті для тих, хто потребує допомоги, незалежно від політичних уподобань. Ми підтримуємо громадян Білорусі, які реалізують дане Богом і підтверджене Конституцією РБ право на свободу думок і переконань, їх вільне вираження в рамках закону без застосування насильства.

Ми просимо кожного молитися Богу і робити все від нього залежне, щоб відновити мир, злагоду і справедливість в нашому спільному домі – Білорусі.

Ми закликаємо всіх християн публічно висловитися проти беззаконня і насильства в Білорусі, тому що мовчання означає співпрацю з гнобителями”, – йдеться у зверненні.

Comments are closed.