Для “подолання розколу, який назріває в Кіпрській Православній Церкві” необхідно скликати Священний Синод. Таку думку висловили голови двох кіпрських організацій мирян-богословів.

Тобто промосковські кіпрські богослови підтримали чотирьох із 18 членів Священного Синоду Кіпрської Православної Церкви, які виступили проти визнання ПЦУ.

Текст оприлюднено на Orthodoxia.info, повдомляє РІСУ.

Про те, що в Церкві “назріває розкол” заявив голова Товариства богословів на Кіпрі Хрістакіс Євстафій.

“Простий народ просить ієрархію нашої Церкви, Священний Синод нарешті зібратися і торкнутися цієї великої рани, що утворюється”, – сказав Хрістакіс Євстафій.

Голова Всекіпрського об’єднання греків-богословів Георгіос Кіріаку вважає, що питання української автокефалії може вирішити тільки Всеправославний Собор.

“Ця проблема не може бути вирішена синодальними рішеннями Помісних Церков, тобто визнання або невизнання канонічності неканонічного розкольницького єпископа, а тільки  скликанням Всеправославного Собору. Не може Священний Синод Кіпрської Церкви або будь-який інший Синод однієї Помісної Церкви вирішити питання, яке стосується всього Православ’я. Нас же стосується поминання неканонічного Епіфанія нашим Предстоятелем і зневага до Синоду”, – сказав він.

Як повідомляла РП, низка митрополитів і членів Священного Синоду Кіпрської Церкви припинили співслужіння з архієпископом Кіпрським Хризостомом і не відвідуватимуть літургії за його участі, допоки Священний Синод Кіпрської Церкви не розгляне українське питання. Про це заявив один з чотирьох промосковських єрархів Кіпрської Церкви, митрополит Тамаський Ісая, газеті Phileleftheros.

Митрополит Ісая ​​заявив, що Кіпрська Церква опинились на порозі потенційного розколу, і додав, що від архієпископа Хризостома залежить, чи повернеться ситуація до нормального стану. На прохання пояснити, що він має на увазі, митрополит Ісая сказав, що архієпископ Кіпрський може скликати Священний Синод, щоб обговорити проблему, порушену його згадуванням митрополита Епіфанія.

Як повідомляла РП, архієпископ Кіпрський Хризостом II вкрай різко висловився 2 листопада щодо позиції чотирьох членів Синоду Кіпрської архієпископії – митрополитів Лімасольського Афанасія, Кіккського Никифора, Тамаського Ісаї, а також єпископа Аматського Миколи, які виступили проти визнання архієпископом автокефалії Православної Церкви України і вступу з нею в канонічне спілкування. Він засудив цих архієреїв, яких він вважає вартими позбавлення сану.

Comments are closed.