Як тільки Україна здолає пандемію коронавірусу, відбудеться і нова хвиля переходів громад із Московського патріархату. Про це в інтерв’ю виданню «Тиждень» заявив Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній.

«Наразі ми активно працюємо над розбудовою і становленням наших інституцій. Однак я не вимірював би результат саме у кількості парафій, адже для нас передовсім мають значення люди, а не будівлі. Хоча й кількість храмів у нас збільшується. Думаю, що з часом, коли ми все ж здолаємо пандемію — а ми її неодмінно здолаємо, — відбудеться і нова хвиля переходів громад із Московського патріархату», — наголошує Епіфаній.

За його словами, цей процес неминучий, хоч може відбуватися не так стрімко, як нам цього б хотілося.

«Зрештою, у випадку ПЦУ я би сказав, що події усе одно розгортаються у турборежимі, бо зазвичай для розв’язання подібних церковних питань минало значно більше часу», — каже Предстоятель.

У приклад Епіфаній навів РПЦ, яка зараз понад усе намагається протидіяти визнанню. «Метою і найоптимістичнішим сценарієм я вбачаю об’єднання більшості православних громад України навколо нашого автокефального Київського престолу. І це цілком реально, щоправда, потребуватиме часу та значних зусиль», — зазначив митрополит Епіфаній.

Comments are closed.