Прессекретар Почаївської Лаври єромонах Гавриїл розповів у фільмі проросійського блогера Шарія, що начебто ЗСУ “обстрілюють біженців на Донбасі”.

Про це інформує РІСУ з посиланням на “За Збручем“.

На відверті інтерв’ю кореспондентами “Шарій.Net” наважились священник РПЦвУ зі Збаражчини о. Віталій Гурєв, від якого раніше втекли дві парафії, та прессекретар Почаївської Лаври єромонах Гавриїл.

Крім звиклих розповідей про те, як селяни нібито захоплюють ними ж збудовані храми, отці також намагались відхреститись від політики і проросійської агітації (дарма, що Почаївська міська рада стала єдиною на Тернопільщині, куди потрапили депутати від проросійських партій ОПЗЖ та “Наш край”, а Почаївська Лавра завдяки діям своїх насельників вже давно забронювала за собою статус форпосту “русского міра” на Західній Україні).

Не обійшлось і без питань про війну на Сході України. Прессекретар Почаївської Лаври єромонах Гавриїл, порушивши таємницю сповіді, розповів історію про українського військового, душевний спокій якого підкосили жахіття російсько-української війни. Священник погодився з безпідставними припущеннями журналіста проросійського видання про те, що причиною психологічного стану військовослужбовця могли бути обстріли мирного населення Донбасу. Про вину Росії у війні на Сході представник Лаври не обмовився жодним словом.

Гавриїл: “Буває, приходять хлопці, які воювали на сході (Сході України — прим.ред.). Хлопець один ось стояв і видно було, що він не може підійти. І вже служба закінчилась, вже всі люди посповідались, а він стояв і дивився. Ми його підізвали, і він підійшов. Виявилось, що він артилеристом на Сході служив рік цілий. Ну, зрозуміло, давали йому координати і він стріляв із пушки своєї… Пройшов рік після того, як він додому повернувся, і він приїхав в Лавру… Він каже священнику: “Батюшка, я цілий рік жив з думкою, як себе вбити”… Він відчував на душі якийсь тягар, ніби він у цих злочинах винен, що ці накази виконував”.

Журналіст: Він думав себе вбити через те, що стріляли по мирних районах чи…?

Гавриїл: Він стріляв по координатах. А за цими ж координатами там хтось був. Так? Хтось був на цих координатах?

Журналіст: Просто там були або точки сепаратистів, або ж це були мирні райони…?

Гавриїл: Біженці могли бути… Ймовірно, він потім дізнававсь, куди все-таки долітали ці снаряди з гаубиць їхніх. І ось він жив з цією думкою і кожен день думав, як себе вбити.

Як повідомляла РП, Шарій на замовлення УПЦ МП зняв фільм проти ПЦУ. Ресурси Російської Православної Церкви в Україні (УПЦ МП) «Расколам.нет» та «Союз православних журналістів» поширюють відео так званого «блогера» Анатолія Шарія, в якому той звинувачує Православну Церкву України в розпалюванні міжконфесійної ворожнечі.

Нагадаємо, раніше суд визнав Шарія не українським журналістом. Також суд звинуватив його в діяльності на країну агресора і дозволив називати Анатолія “кремлівським проєктом”. Водночас СБУ відкрила кримінальне провадження проти Анатолія Шарія.

Comments are closed.