Уявлення про те, що в Україні неможлива автокефалія, мені здається чимось диким. Про це сказав член Святогробського братства Єрусалимського Патріархату, настоятель монастиря 12 апостолів у Капернаумі (Ізраїль) о. Іринарх, який народився в Греції, у розмові з дияконом Олександром Занемонцем. Як зазначив автор, ця частина не увійшла в інтерв’ю, яке опублікував сайт Православие.ru.

Фото: Диякон Олександр Занемонець/Fаcebook

На запитання, як він бачать автокефалію Української Церкви, монах відповів, що принцип автокефалій у Православній Церкві – цілком природний.

“У Православній Церкві принцип автокефалій – природний. Ось греки – невеликий народ, а при цьому ми давно живемо в п’ятьох автокефальних церквах: Константинопольська, Елладська, Кіпрська, Олександрійська і Єрусалимська. І що, це заважає братству? Або навіть хорошій взаємодії між Церквами? Ні, звичайно. Як є багато єпархій, так є чимало і автокефальних церков. Нам що, треба всю Церкву перетворити в одну єпархію, щоб мирно жити?” – зазначив о. Іринарх.

Він розповів, що коли росіяни йому говорять, що автокефалія, скажімо, Української Церкви – це “неспасительно”, то для нього це “якесь нове богослов’я”.

“Автокефалія у великій країні або в великій помісній Церкві – це природно. А православних українців – у скільки разів їх більше, ніж греків, болгар або сербів? Так що уявлення про те, що автокефалії не може бути “ні в якому разі”, мені здається чимось диким. А  щодо “єдності братніх народів”… Ми з кіпріотами взагалі один народ, але автокефалії або дві різні держави нам не заважають. Думаю, вони і росіянам із українцями не повинні заважати”, – зазначив чернець.

Comments are closed.