Ватиканська комісія Covid-19 у співпраці з Папською академією «За життя» опублікувала документ під назвою «Справедлива вакцина для всіх. 20 кроків до справедливішого та здоровішого світу», в якому йдеться про справедливий підхід та доступність вакцин. Про це повідомляє Vatican News.

У Німеччині 101-річна мешканка притулку Едіт Квойцалла першою отримала щеплення від коронавірусу

Папа Франциск неодноразово вказував на необхідність забезпечити всім рівний доступ до вакцини проти Covid-19. «Якщо існує можливість лікування хвороби за допомогою ліків, воно повинно бути доступним кожному, в іншому випадку твориться несправедливість», – підкреслив Папа.

У документі звертають окрему увагу на питання патентів на вакцини. З одного боку, фінансування досліджень відбувалося як з боку держав, так і з боку приватних структур. Тому можна говорити про вакцину як «загальне благо», до якого повинен мати доступ кожен.

Важливо також подолати логіку «націоналізму вакцин», тобто спроби різних держав якнайшвидше отримати вакцину та забезпечити нею своїх громадян.

Стосовно критеріїв розподілу та забезпечення доступу до вакцини, автори документа вказують на пріоритет професійних категорій, що надають основні послуги, йдеться, зокрема, про медичний персонал, професії, що вимагають контакту з громадськістю, а також вразливі групи населення (літні люди або особи з особливими патологіями).

Щодо порядку забезпечення вакциною на міжнародному рівні, автори документа цитують слова Генерального директора Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедроса Гебреісуса, який у серпні цього року зазначив, що «пріоритетом повинно бути щеплення певних людей у всіх країнах, а не всіх людей у певних країнах». Слід уникати того, що деякі країни отримують вакцину пізно через попередні масштабні закупівлі багатшими державами.

Comments are closed.