Мозеса Чікве, єпископа-помічника архідієцезії Оверрі, викрали в ніч на 27 грудня в Оверрі, столиці нігерійського штату Імо. Про це повідомив Захарія Ніантісо Самджумі, Генеральний секретар Конференції єпископів Нігерії, інформує Credo.
«Поки що ніхто з викрадачів не виходив на зв’язок», — заявив він у пресрелізі, оприлюдненому 28 грудня.
За даними The Sun, єпископа Чікве викрали разом із його водієм на службовій машині. Очевидці стверджують, що згодом транспортний засіб знайшли порожнім на перехресті.
Викрадення єпископа Чікве є останнім випадком із серії викрадень духовних осіб, що прокотилася Нігерією. Раніше мішенями викрадачів уже ставали семінаристи і священники.
Державний департамент США раніше цього ж місяця назвав Нігерію країною, де ситуація зі свободою віросповідання є однією з найгірших у світі. Зокрема, було використано термін «країна, що викликає особливе занепокоєння», який застосовується до держав із найгіршими порушеннями релігійної свободи. Нігерію зараховано до таких країн поруч із Китаєм, Північною Кореєю та Саудівською Аравією. Верховний кавалер Лицарів Колумба, Карл Андерсон, заявив, що вбивства та викрадення християн у Нігерії «перебувають на межі геноциду».
Відповідно до звіту, опублікованого правозахисною організацією International Society for Civil Liberties and Rule of Law у березні цього року, не менш ніж 20 священнослужителів, серед яких — принаймні 8 католицьких, було вбито, і принаймні 50 — викрадено за останні 5 років. Католицькі єпископи Нігерії, найбільш густонаселеної країни Африки, не раз закликали уряд вжити жорсткіших заходів для захисту своїх громадян. «Це просто неприпустимо — святкувати 60-річчя незалежності Нігерії у той час, коли наші дороги небезпечні, наших людей викрадають і вони змушені розпродувати майно, щоб заплатити викуп злочинцям», — сказано у їхній колективній заяві.