Під час пандемії ПЦУ була змушена дещо змінити правила причастя, щоби не наражати вірян на небезпеку. Про це розповів предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній в інтерв’ю “Прямому”.

“Так, воно діє, бо це є рішення Священного Синоду. Ще починаючи з передпасхального часу. Ми не ввели щось нове, ми повернулися до древньої традиції причастя. Бо навіть згідно з соціологічними опитуваннями ми бачимо, що практично 80% вірних прагнуть, щоб була така зміна. Тобто сприймають цю зміну досить позитивно”, – зазначив предстоятель.  

При цьому він наголошує, що не відбулося ніяких змін у віровченні.

“І ми не змінили щось у віровченні, ми не змінили щось, що стосується божественної істини. Але в цей час – в час випробувань і пандемії – ми змушені були прийняти таке рішення.

І ми як церква прагнемо бути ближчими до людей: щоб людина відчувала нашу опіку, щоб людина не наражалася на певну небезпеку, а щоб, прийшовши до храму навіть у час обмежень, в час пандемії, вона могла приступити до прийняття животворчих тайн тіла і крові Господньої”, – зазначив митрополит.

Нагадаємо, що в Практичних настановах Синоду ПЦУ у зв’язку з пандемією  COVID-19 йдеться: “Як тимчасовий надзвичайний захід дозволяється здійснювати причастя вірних Тіла і Крові Христових у той самий спосіб, як це здійснюється священнослужителями під час Літургії Ранішеосвячених Дарів, а саме: приготовлені часточки Тіла, на які лжицею покладено частину Крові (як це робиться при приготуванні запасних Дарів) подавати з дискоса в руки (або лжицею не торкаючись уст) причаснику”.

Comments are closed.