Німецький католицький теолог професор Карл-Хайнц Менце у своїй експертній оцінці категорично відкинув церковне благословення для гомосексуальних пар. Про це повідомляє Credo. 

«Церква не може робити чогось, що перебуває в суперечності з тим, що проголосила догматично і канонічно, навіть в індивідуальних випадках», — стверджує вислужений професор догматики з Бонна.

Його експертиза підготовлена за дорученням дієцезії Лімбурга та опублікована в тижневику «Die Tagespost».

Церква це не «фірма послуг, яка підлаштовується до всіляких потреб», — написав 70-річний теолог, який також є членом ватиканської Міжнародної теологічної комісії.

На думку німецького теолога, не  є аргументом прагнення гомосексуальних пар (так само як і повторно укладених шлюбів), щоби «їхній неврегульований зв’язок отримав церковне благословення». «Церква повинна противитися духові часу саме там, де в суспільстві вважається достовірним те, що виглядає милосердним, але насправді суперечливе саме в собі», — зазначив професор Менке.

Він нагадав, що, «згідно з католицьким ученням, не є гріхом мати гомосексуальні схильності, однак гомосексуальні акти самі по собі невпорядковані».

Він пояснив, що відмова у церковному благословенні для одностатевих пар не означає оцінювання їхніх етичних намірів або їхньої приналежності до Церкви. «Ми не знаємо і не можемо оцінити, як ця конкретна людина стане перед Богом чи Христом», — зазначив він.

Нагадаємо, що єпископ Лімбурга та голова Конференції єпископату Німеччини Георг Бетцінг багато разів давав зрозуміти, що він може уявити церковне благословення для пар, які не можуть укладати шлюби в Церкві, — також і для гомосексуальних пар. «Ми потребуємо розв’язань, які не тільки обмежаться приватною сферою, але також будуть прилюдно видимі, водночас вказуючи, що це не є офіційним укладенням подружнього зв’язку», — сказав архієпископ Бетцінг в інтерв’ю для січневого числа німецького католицького щомісячника «Herder Korrespondenz». На думку ієрарха, таке благословення може також бути можливим без офіційного визнання Ватиканом та у своїй дієцезії вже розпорядився обговорити це питання.

Comments are closed.