Колишній посол США в Україні Джон Гербст сам був мішенню російських інформаційних атак, коли представляв інтереси США в Україні. За його словами, російські ЗМІ повідомляли, що начебто президент США Буш заборонив Гербсту відвідувати парафію Московського Патріархату. Про це повідомляють Крим.Реалії з посиланням на “Голос Америки”.

“Я – православний християнин, –  розповів Гербст. – І російські ЗМІ повідомили, цитуючи колишнього російського генерал-лейтенанта, що президент Буш наказав мені перестати відвідувати прихід Московського Патріархату. Це було під час Помаранчевої революції. І насправді я ніколи не став би і ніколи не був прихожанином церкви Московського Патріархату”.

Джон Гербст констатує: російська дезінформація часто спрямована проти зовнішньополітичного відомства США, як це було у випадку з колишньою заступницею держсекретаря Вікторією Нуланд, колишнім держсекретарем Гілларі Клінтон, колишнім послом США в Україні Марі Йованович і колишнім прессекретарем Держдепартаменту Джен Дженніфер Псакі, а також з іншими високопосадовцями американського зовнішньополітичного відомства.

Як відомо, Управління контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США запровадило санкції проти сімох осіб та чотирьох організацій, які є частиною пов’язаної з Росією мережі закордонного впливу. Американська влада вказує на причетність до цієї мережі українського народного депутата Андрія Деркача, якого Вашингтон називає “російським агентом”.

Під санкції потрапили народний депутат зі “Слуги народу” Олександр Дубінський, колишній народний депутат Олександр Онищенко, колишній прокурор Костянтин Кулик, помічники Деркача Антон Симоненко та Дмитро Ковальчук, колишній працівник посольства США в Україні Анрій Теліженко та політолог Петро Журавель.

Comments are closed.