До інформаційної війни проти України та Української Церкви залучили відомого російського телепропагандиста Аркадія Мамонтова. Нещодавно він зняв фільм, в якому розгортає містифікацію про “таємний Орден архонтів”, який “створив ПЦУ” і винен в “православному розколі”.

Як йдеться в анотації  до фільму на YouTube, це “розслідування про те, яку роль в церковному розколі в Україні зіграв таємний Орден архонтів Константинопольського Патріархату”.

Фільм називається “Самосвяти” (російські автори переклали назву з помилкою “Самосвятї”) й повторює вже звичні кремлівські пропагандистські тези про українську автокефалію як “американський проект”, про “не такий Томос” та “розкольника-Варфоломія”.

Автори лякають, що “самосвятство – небезпечне духовне збочення”, і “саме самосвятом буде прийдешній антихрист”.

Головним коментатором виступає нардеп і спонсор Московського Патріархату Вадим Новинський. Він зокрема заявляє, що “вся ця історія ПЦУ, всі події останніх років – усе це американська історія”. Він також зневажливо висловлюється про Томос: “Цей папір, який було видано, цей Томос, говорить тільки про те, що Київська митрополія переходить під омофор Вселенського Патріарха”.

До участі також задучено відомих противників української автокефалії, представників ієрархії РПЦвУ.

Нагадаємо, що Київська митрополія завжди залишалася у канонічному підпорядкуванні Константинополю. Про це в інтерв’ю Релігійній правді заявила історик Віра Ченцова, яка досліджувала грецькі архіви та обґрунтувала надання Україні Томосу.

Comments are closed.