У селищі Красноїльськ Чернівецької області ввечері 13 січня масовим карнавальним ходом розпочали традиційне святкування Маланки. Цей хід в Красноїльську вважається головною Маланкою України, повідомляє УНІАН.

Фото: УНІАН/Євген Кравс

Українське народне свято Маланка зазвичай відзначають напередодні “старого” Нового року або святого Василія Великого. Для нього характерні масові гуляння з традиційним переодяганням у тварин і фольклорних персонажів.

Фото: УНІАН/Євген Кравс

У 21 столітті в автентичному вигляді свято Маланки збереглося переважно у селах Галичини, Буковини та Поділля. Одне з найколоритніших святкувань, що має неофіційний статус головної Маланки України, проходить саме в буковинському селищі Красноїльськ Чернівецької області.

Фото: УНІАН/Євген Кравс

І хоча столиця Буковини Чернівці цього року через пандемію коронавірусу відмовилася від традиційного фестивалю Маланки, який щороку 15 січня збирає маланкарів з усієї області, жителі невеличких селищ регіону, в тому числі невеличкого селища Красноїльськ на кордоні з Румунією, практично все населення якого – етнічні румуни, все ж вирішили підтримати традицію. Тим паче, що гуляння проходять виключно на вулиці, а більшість учасників мають на обличчях маски.

Comments are closed.