Результати моніторингу, здійсненого у Ватиканській педіатричній лікарні «Дитятка Ісуса», показали, що через 21 день після першої дози щеплення проти SARS-CoV-2, у 99% вакцинованих медпрацівників утворилися антитіла до вірусу, а через 7 днів після другої дози антитіла виробили 100% вакцинованих осіб. Про це повідомляє Vatican News.
У лікарні «Дитятка Ісуса» першу дозу вакцини отримали майже 3 тисячі “негативних” (тобто тих, що не були заражені вірусом SARS CoV-2) медичних працівників. А 1425 медпрацівників вже отримали також другу дозу. Моніторинг через 21 день від першої дози виявив позитивну відповідь антитіл у 99% щеплених осіб, при цьому титр антитіл у 50 разів перевищив поріг негативності. А через 7 днів після другої дози антитіла виробили 100% вакцинованих осіб, і титр антитіл приблизно в 1000 разів перевищив поріг негативності, що вказує на високий рівень потенційного захисту.
Позитивні дані є також на імунологічному фронті: лише через 7 днів після першого введення у 80% випадків спостерігалося збільшення В-клітин пам’яті (тих, що підтримують вироблення антитіл з часом), а в 64% щеплених людей виявили значне збільшення Т-клітин пам’яті (що координують всю імунну відповідь проти вірусу).
Виглядає, що результати повністю підтверджують епідеміологічні дані: починаючи з 14-го дня після першої дози, тобто після появи захисних антитіл та імунної пам’яті, досі жодного випадку зараження серед вакцинованих медичних працівників не зафіксовано. Лише у 7 людей розвинулась інфекція SARS CoV-2, але у всіх це відбулося до 14-го дня після першого введення вакцини, із слабкими симптомами та відсутністю потреби в госпіталізації.
За словами професора Карла Федеріка Перно, керівника відділу Мікробіології та діагностики імунології, ці перші результати підтверджують у клінічній практиці правильність вакцинаційного підходу з точки зору ефективності та захисту від SARS-CoV-2.
«Вони також поглиблюють наші знання, показуючи подробиці механізмів імунної відповіді на вакцину, – додав він, – і на основі того, що було показано дотепер, дають можливість припускати, що антитіла, вироблені вакцинацією, мають досить тривалу стійкість в організмі. Тепер потрібно буде розширити спостереження та продовжити їх в часі, однак те, що ми спостерігали до цього часу в цьому дослідженні, є досить перспективним і підтверджує корисність масової вакцинації проти COVID-19».