Руйнування церков, кримінальне переслідування священнослужителів, заборона неузгоджених з владою зборів і жорстка «китаїзація» християнства – все це є елементами продуманої політики китайського керівництва щодо Церкви, вважають в Open Doors.

Як повідомляє Слово про Слово, доктор Рон Бойд-Макміллан, директор зі стратегічних досліджень християнської благодійної організації Open Doors, заявив, що Комуністичну партію Китаю, очолювану президентом Сі Цзіньпіном, все більше турбує зростання християнського населення в країні. Саме це є причиною таких жорстких дій щодо церков.

«Ми думаємо, що лідери КНР побоюються, що Церква в Китаї продовжить зростати колишніми темпами й стане справжньою загрозою для режиму, – сказав Бойд-Макміллан. – Якщо зростання продовжиться в тому ж темпі, яким ми його бачимо з 1980 року, а це приблизно від 7 до 8% в рік, то вже до 2030 року кількість християн в КНР сягне 300 мільйонів людей». А це означає, що в країні з’являється настільки велика соціальна група, що вона здатна кинути виклик комуністичному уряду, і це спонукає владу діяти превентивно, зазначив Рон.

«Тому уряд проводить жорстку «китаїзацію» Церкви, тобто її злиття з китайською ідентичністю, – ми бачимо це по всій країні. Уряд ввів заборону на онлайн-продаж Біблії. До того ж церкви знаходяться під наглядом, їх примусово закривають незалежно від того, чи є вони підпільними або ж входять до Державної церкви», – підкреслив він.

Також йдеться, що протягом 2020 року Китай нарощував жорсткі заходи проти християн, попри пандемію. Минулого місяця Release International, міжнародна християнська сторожова організація для переслідуваних християн у всьому світі, передбачила, що Китай буде однією з країн, які посилять переслідування християн у 2021 році.

гідно зі звітом Open Doors, КНР займає 17 місце серед країн, де християни піддаються найбільшим переслідуванням. Організація зазначає, що, хоча Церква постійно зростає, християни перебувають під великим тиском.

Comments are closed.