Недавнє дослідження, проведене в Гарвардському університеті, засвідчило, що діти, які отримали релігійне виховання, ймовірно, будуть здоровішими і щасливішими, ніж решта. Про це повідомляє Собор.
Дослідники виявили, що люди, які щотижня відвідували релігійні служби або щодня займалися молитвою або медитацією в юності, повідомили про більш високе задоволення життям у віці 20 років. Було виявлено, що такі люди рідше палять, рідше страждають від депресії, рідше вживають заборонені наркотики або мають інфекції, що передаються статевим шляхом, ніж люди, які займаються менш регулярними духовними практиками.
«Ці висновки важливі як для нашого розуміння здоров’я, так і для розуміння практики виховання дітей», — сказав автор дослідження Чен Ин.
Дослідники спостерігали за 5000 молодих людей від 8 до 14 років, контролюючи такі змінні, як здоров’я матері, соціально-економічний статус і історію зловживання психоактивними речовинами або симптоми депресії. Результати показують, що ті, хто ходив на релігійні служби принаймні один раз в тиждень в дитинстві, на 18 відсотків частіше повідомляли про більш високий рівень щастя у віці від 23 до 30 років, ніж ті, хто цього не робив.
Також у них на 29 відсотків більше шансів стати волонтерами у своїх місцевих громадах і на 33 відсотки менша ймовірність вживання заборонених наркотиків. Ті, хто молився або медитував, принаймні, один раз в день в молодості, з більшою ймовірністю повідомляли про більш високий рівень щастя, ніж інші молоді люди, на 30 відсотків рідше ставали сексуально активними в підлітковому віці. Ці люди також на 40 відсотків рідше захворіли на інфекцію, що передається статевим шляхом, ніж ті, хто ніколи не молився і не медитував.
Емілі Као, директор Центру релігії та громадського суспільства в Девосі, сказала, що вона не здивована результатами досліджень, зазначивши, що дослідження Гарварду об’єднує довгий список досліджень, що показують позитивний зв’язок між релігією і добробутом.
«Я думаю, що вони узгоджуються з іншими дослідженнями, які показують, що релігійні вірування дають людям духовні сили, які призводять до здорових звичок і формують їх соціальні мережі, дають їм можливість долати перешкоди у житті», — сказав Као.
Хоча позитивні наслідки дорослішання в релігійній сім’ї очевидні, релігійність в Америці знижується. Дані Геллапа показують, що число американців, які вважають релігію «дуже важливою» у своєму житті, досягло 51%. Крім того, дані Центру досліджень П’ю показують, що релігійність серед американців постійно знижувалася протягом останніх п’яти поколінь, причому 36 відсотків мілленіалів народилися в період з 1990 по 1996 рік, не пов’язані з будь-якою релігією. На відміну від цього, згідно П’ю, тільки 11 відсотків з «Тихого покоління», які народилися між 1928 і 1945 роками, не були пов’язані з релігією.
Гарвардське дослідження було опубліковане в Американському журналі епідеміології.