На засіданні Священного Синоду Грузинської Православної Церкви, яке призначене на 11 лютого, проросійські  єпископи можуть усунути Католікоса-Патріарха Ілію ІІ й обрати іншого предстоятеля, прихильного до Москви. Про це йдеться в заяві групи експертів, повідомляє Credo.Press.

Асоціація релігієзнавців Грузії стверджує, що на Синод буде винесено питання про усунення Ілії Другого і призначення новим предстоятелем ГПЦ патріаршого місцеблюстителя, митрополита Сенакского і Чхороцкуського Шио (Муджирі), передає «Грузія Онлайн».

Релігієзнавці посилаються на конфіденційні джерела. Вони стверджують, що призначене засідання Синоду і його формат стали наслідком змови «групи грузинських єпископів-русофілів» і вказівок керівництва РПЦ.

У ГПЦ поспішили спростувати цю інформацію. Керівник служби зв’язків з громадськістю патріархії протоієрей Андрія Джагмаідзе назвав заяви експертів «фантазіями».

Останнє засідання Синоду ГПЦ пройшло 31 жовтня 2019 року. Його призначили незабаром після скандалу, викликаного заявою архієпископа Якова (Якобашвілі). Він звинуватив прем’єр-міністра Грузії, а також інших високопоставлених чиновників у спробі повалення Ілії Другого, а священнослужителів високого рангу – в плануванні замаху на патріарха.

Comments are closed.