Єромонах УГКЦ, доктор богослов’я Юстин Бойко розкритикував бізнесмена Олександра Шевченка, який балотується до парламенту на виборчому окрузі № 87 на Прикарпатті, за проведення агітації в церквах. Відкритий лист кандидатові священник оприлюднив на сторінці в Facebook.

Фото: Facebook Олександра Шевченка.

Він зазначає, що причиною публічного звернення стало “активне паломництво як греко-католицькими так і православними громадами Івано-Франківщини, кожне з яких супроводжується виступами у храмі перед людьми у присутності священника”.

“Кожен такий виступ ретельно записується та ретранслюється Вашою прес-службою. Сам же виступ досить часто нагадує проповідь, яка у храмі Божому застережена священнику як тому, якому сам Христос через Церкву уділяє на це право на підставі отриманої ним Святої Тайни Священства”, – зазначає священник.

Він наголошує, що “такі виступи по церквах дуже і дуже неоднозначно сприймаються не тільки вірними, але духовенством”, але “вони бояться про це сказати у вічі зі зрозумілих причин”.

“Про причину Ваших паломництв храмами Івано-Франківщини не трудно здогадатися. Вистачає зайти на інтернет-сторінку Центральної виборчої комісії України, щоб переконатися у тому, що нещодавно Вас зареєстровано кандидатом до Верховної Ради України виборчого округу № 87, що на Прикарпатті від партії «За майбутнє». Тому, Ваші поїздки храмами як також Ваші виступи у храмах сприймаються як духовенством так і вірними як прямий елемент передвиборчої компанії. А таке використання Божого храму у політичних цілях суперечить не тільки постановам Синоду Єпископів УГКЦ, але й навчанню самого Ісуса Христа”, – зазначив о. Юстин.

Він звертається до кандидата з проханням припинити використовувати Церкву як майданчик передвиборчої компанії.

Comments are closed.