Глава Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ МП митрополит Луганський і Алчевський Митрофан прокоментував дії Посольства України в Сербії, яке розмістило на своїх акаунтах в соціальних мережах текст вітання Предстоятеля ПЦУ Епіфанія на адресу новообраного Патріарха Сербського Порфирія.

Про це повідомляє РІСУ з посиланням на пресслужбу УПЦ МП.

На думку Митрополита Митрофана, це означає, що влада України на державному рівні підтримує “псевдорелігійну організацію «ПЦУ» і тим самим порушує Конституцію і Закон про свободу совісті.

«Згідно з Конституцією, держава зобов’язана бути рівновіддаленою від усіх конфесій. Але на практиці виходить інакше. Виходить, що ПЦУ – “рівніша від інших”. Вітання Блаженнішого Онуфрія Патріарху Порфирію наше Посольство в Сербії чомусь не розміщує. Це зайвий раз свідчить про те, що в Україні не дотримуються закони та Конституція, все дуже сумно, але нам не звикати», – ображено заявив єрарх УПЦ МП

Глава ВЗЦЗ УПЦ МП тут же висловив сумнів в тому, що привітання Предстоятеля Епіфанія змусить Сербського Патріарха визнати ПЦУ, оскільки новообраний Патріарх, за словами представника Моспатріархату, стоїть “на канонічних засадах і виступає за церковну єдність”.

Нагадаємо, Архиєрейський Собор Сербської Православної Церкви 18 лютого обрав Патріархом митрополита Загребсько-Люблянського Порфирія Перича.

Comments are closed.